Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie chce zrobić coś dobrego dla chorych na raka. Właśnie dlatego organizują Ma(rak)ton, na który trwają ostatnie zapisy. To wydarzenie odbędzie się 29 marca.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wziąć udział w biegu, ale również poszerzyć swoją wiedzę o nowotworach dzięki obecności stoisk informacyjnych. Wydarzenie wspiera m.in. ogólnopolska fundacja Cancer Fighters. „Niesiemy pomoc dzieciom, młodzieży i dorosłym z całej Polski. Wspieramy także rodziny i bliskich naszych podopiecznych” – czytamy na stronie organizacji.

– Trasa biegu liczy około 5 kilometrów i składa się z dwóch okrążeń przebiegających przez okolice Wałów Chrobrego oraz Parku im. Stefana Żeromskiego. Wydarzenie odbędzie się 29 marca 2026 roku o godzinie 12:00. Do udziału w biegu zapraszamy wszystkich powyżej 12. roku życia, niezależnie od płci czy poziomu zaawansowania sportowego. Przyjdź i pobiegnij z nami – zachęcają organizatorzy.

Pakiet startowy kosztuje 50 złotych. Można go nabyć za pośrednictwem strony internetowej: https://zapisyonline.pl/zapisy/1889,ma-rak-ton-bieg-charytatywny-ma-rak-ton-bieg-charytatywny