Cały czas trwa nabór do wszystkich grup wiekowych Ladies Football Academy – LFA Szczecin. Treningi odbywają się tam pod okiem trenerek z certyfikatami UEFA. Klub należy do największego projektu piłkarskiego – Piłkarska Przyszłość z Lotosem.

LFA Szczecin wciąż jest jeszcze młodym klubem na piłkarskiej mapie Szczecina, ale bardzo szybko się rozwija. Dowodem na to jest fakt, że jako pierwszy na Pomorzu Zachodnim przystąpił do programu Grupy Lotos S.A. – Piłkarska Przyszłość z Lotosem.

W LFA Szczecin prowadzone są treningi w pięciu grupach wiekowych. We wszystkich nabór jest cały czas otwarty. Pierwsze zabawy z piłką organizowane są już dla dziewczynek w wieku 4-6 lat (skrzat). Kolejne grupy wiekowe to: 7-9 lat (żak), 10-12 lat (orlik) i 12-15 lat (U-15). Na szczycie szkoleniowej piramidy są zawodniczki powyżej 15 lat, które na co dzień rywalizują na poziomie III ligi piłkarskiej seniorek. Wkrótce rozpoczyna się sezon, w którym mierzyć się będą z drużynami z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

W każdej grupie wiekowej zawodniczki mogą liczyć na udział w obozach sportowych i turniejach. Wszyscy otrzymują niezbędny sprzęt, czyli strój meczowy, strój treningowy, ortalion, dres i koszulki.

Każda zainteresowana powinna przyjść na próbny trening i spróbować swoich sił na piłkarskim boisku. Większość zostaje na stałe i tworzy wraz z koleżankami z LFA Szczecin #OneTeam. Zajęcia odbywają się m.in. na boiskach przy ul. Witkiewicza i Tenisowej, a także na miejskich orlikach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.LFA-Szczecin.pl.