wystawy inne

Trzecie Spotkanie z Historią Pomorza Zachodniego [program]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 12.10.2019
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 13.10.2019
Do której godziny?
15:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Stowarzyszenie Komandoria Chwarszczany zaprasza na „Trzecie Spotkanie z Historią Pomorza Zachodniego”. Wydarzenie odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w dniach 12-13 października 2019. W programie m.in.: Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich, koncerty muzyki dawnej oraz warsztaty i pokazy (m.in. wytop szkła, szczytnictwo) oraz wiele więcej.

 

12 i 13 października zamkowy dziedziniec stanie się areną widowiskowych walk rycerskich najlepszych drużyn z całej Polski i zagranicy. Turniejowi towarzyszyć będą warsztaty rzemiosł z czasów Słowian, koncerty muzyki średniowiecznej, a nawet pokazy XX-wiecznych pojazdów militarnych.

Spotkanie z Historią Pomorza Zachodniego to wyjątkowa okazja, aby bliżej przyjrzeć się dziejom regionu na przestrzeni wieków - od epoki wikingów aż po lata współczesne. W ciągu dwóch dni, 12-13.10.2019 r., na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, grupy rekonstrukcyjne zabiorą nas w niezwykłą podróż w czasie. 

Na Dziedzińcu Menniczym powstanie Obóz Słowian i Wikingów, dzięki któremu będziemy mogli poczuć się jak na dawnym jarmarku. Na kolorowych kramach kupcy oferować będą typowe średniowieczne wyroby i potrawy, a na stoiskach rzemieślników odbędą się prezentacje i warsztaty rękodzielnicze, m.in.: wytopu szkła, późnośredniowiecznej sztuki snycerskiej (rzeźbienie mebli), kunsztu szczytnika (wytwarzanie rycerskich tarcz), kowalstwa, skórnictwa, plecenia krajek czy dawnej kuchni. Będziemy mogli zobaczyć także zmagania wojów w walkach, biegach i łucznictwie.

Najbardziej spektakularną atrakcją Trzeciego Spotkania z Historią będzie Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich o międzynarodowej randze Bohurt League. Szczecin odwiedzi Rycerska Kadra Polski utytułowanych w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Świata zawodników z całego kraju, a także gości m.in. z Rosji i Czech. Rycerze rywalizować będą w pełnokontaktowych konkurencjach drużynowych składających się z 5 oraz 10 zawodników, z użyciem różnorodnej broni. Walki przeplatane będą koncertami muzyki średniowiecznej czeskiego zespołu Remdih, a na ich sobotni finał przygotowano fireshow - widowisko z żywym ogniem.

To jednak wciąż nie wszystko. W programie zaplanowano atrakcje skierowane również do miłośników współczesnej historii. Grupy rekonstrukcyjne zaprezentują dioramy, w oryginalny sposób odtwarzające najważniejsze momenty z okresu I i II wojny światowej. Nie zabraknie także pojazdów militarnych i specjalistycznego sprzętu wojskowego.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku pod adresami: www.facebook.com/spotkaniezhistoria i www.facebook.com/komandoriachwarszczany.

PROGRAM WYDARZENIA Trzecie Spotkanie z Historią Pomorza Zachodniego

Termin: 12-13.10.2019 r.

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp wolny

12.10.2019 r., sobota

DZIEDZINIEC ZAMKOWY

godz. 11.00-20.00 Pokazy grup rekonstrukcyjnych z okresu XX-XXI w. Prezentacja pojazdów militarnych 

godz. 12.00 Oficjalne rozpoczęcie Trzeciego Spotkania z Historią Pomorza Zachodniego

godz. 12.30 Koncert muzyki dawnej - zespół Remdih (Czechy)

godz. 13.00-17.30 Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich - walki drużynowe 5 vs 5

godz. 18.00-18.30 PLWR 5 vs 5: Finał

godz. 19.00 Koncert muzyki dawnej - zespół Remdih (Czechy)

godz. 20.00 Fireshow - pokaz ognia

DZIEDZINIEC MENNICZY

godz. 13.00-18.00

- Obóz Słowian i Wikingów

- Pokazy dawnych rzemiosł 

- Walki wojów i pokazy łucznicze

- Warsztaty kuchni dawnej

13.10.2019 r., niedziela

DZIEDZINIEC ZAMKOWY

godz. 10.00 Koncert muzyki dawnej - zespół Remdih (Czechy)

godz. 11.00-15.00 Pokazy grup rekonstrukcyjnych z okresu XX-XXI w. Prezentacja pojazdów militarnych

godz. 11.00-12.00 Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich - walki drużynowe 10 vs 10

godz. 13.00 Koncert muzyki dawnej - zespół Remdih (Czechy)

DZIEDZINIEC MENNICZY

godz. 11.00-15.00

- Obóz Słowian i Wikingów

- Pokazy dawnych rzemiosł

- Walki wojów i pokazy łucznicze

- Warsztaty kuchni dawnej

Organizator: Komandoria Chwarszczany

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję