Ponad pół tysiąca uczestników z ok. 20 państw przyjedzie do Szczecina na Puchar Świata w Karate WUKF. Wydarzenie organizowane przez Klub Karate Bushikan Szczecin odbędzie się w dniach 10-13 września w Netto Arenie, a dodatkową atrakcję będzie Międzynarodowa Gala Karate Zawodowego "WUKF 3" (12 września).

Impreza miała mieć jeszcze wyższą rangę. Szczecin został wybrany przez Światową Unię Federacji Karate-Do (WUKF) na gospodarza tegorocznych Mistrzostw Świata WUKF. Awizowano przyjazd 2,5 tys. karateków z ok. 40 krajów. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu ekip, które musiały odwołać przyjazd. Ale zawody i tak są mocno obsadzone, odbędą się w randze Pucharu Świata.

W Netto Arenie rywalizować będą wszystkie grupy wiekowe oraz wszystkie rodzaje karate: generalne, tradycyjne, kontaktowe, osób z niepełnosprawnością oraz kobudo. Na żywo zmagania zawodników będzie można obejrzeć tylko pierwszego dnia (10 września), gdy rywalizować będą dzieci. Bilet normalny (od 18. roku życia) kosztuje 80 zł, bilet ulgowy (od 3. do 17. roku życia) - 40 zł, dzieci do 2. roku życia wchodzą bezpłatnie. Bilety dostępne są w sprzedaży na: http://www.arenaszczecin.pl/aktualnosci/puchar-swiata-w-karate-wukf. W pozostałe dni (11-13 września) impreza będzie zamknięta dla widzów. To ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

Zobaczyć na żywo w internecie (transmisja w systemie PPV) będzie można Międzynarodową Galę Karate Zawodowego "WUKF 3", która odbędzie się w Netto Arenie 12 września. O pas Zawodowego Mistrza Świata WUKF zmierzą się Leon Gordon (Anglia) i Daniele Spremberg (Włochy). W pojedynku kata wystąpi szczecinianin Sttenio Almeida (Brazylijczyk niedawno przeprowadził się do naszego miasta), który stanie w szranki z Braddem Parfittem (Anglia).

Pucharowi Świata w Karate WUKF będzie towarzyszyć WUKF Gasshuku, czyli Seminaria Techniczne Karate, które poprowadzą m.in. Kostas Pappas (Grecja), Soren Helsted, Matthias Boge (obaj Dania) oraz twórca systemu Karate Combat Maciej Grubski.

Patronat Honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu. Puchar Świata w Karate WUKF wspiera Urząd Miasta Szczecin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z partnerów imprezy jest także Instytut EurEthICS ETSIA przy Komisji Europejskiej w Brukseli.