Szczecin dostępny i sprawiedliwy – tak swoją wizję rozwoju Szczecina zatytułował Bartłomiej Sochański, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. Jej zarys zaprezentował we wtorek dziennikarzom. To początek intensywnej kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi zaplanowanymi na 21 października.

Wybór miejsca konferencji prasowej nie był przypadkowy. Fontanna na Jasnych Błoniach, przed Urzędem Miasta, powstała w miejscu basenu przeciwpożarowego, gdy prezydentem Szczecina był właśnie Sochański (w latach 1994-98). Przez mieszkańców nazywana jest „Bartłomiejką” i nieodłącznie kojarzy się z postacią obecnego kandydata PiS. Na jej tle Sochański mówił o największych, jego zdaniem, problemach miasta.

- Według naszej diagnozy Szczecin jest zagrożony w dwojaki sposób. Po pierwsze grozi nam poważny spadek ludności w wieku twórczym. Już odczuwamy w tej chwili brak rąk do pracy. Pewnie niedługo nie będzie komu pracować na podatki dla Szczecina – mówił były prezydent. - Drugim zagrożeniem jest pogłębiająca się w czasie 12-letnej kadenccji obecnych władz niesprawiedliwość w zarządzaniu miastem.

Co jest niezbędne dla Szczecina?

Ta niesprawiedliwość przejawiać ma się w niedotrzymywanie przez rządzących złożonych obietnic, faworyzowaniu pewnych grup społecznych i selektywną transparentność wydatków publicznych.

- Dwie rzeczy, które dzisiaj są Szczecinowi niezbędne to zwiększenie dostępności miasta i sprawiedliwość – podkreślał Sochański.

Co to oznacza w praktyce? Kandydat PiS mówił m.in. o budowie dwóch obwodnic Szczecina (zachodniego obejścia i trasy średnicowej), lepszej komunikacji miejskiej i zapewnieniu atrakcyjnych miejsc pracy. Szczegóły mamy poznać podczas kolejnych konferencji prasowych, które będą poświęcone w całości poszczególnym zagadnieniom.

Obietnica realizacji obietnic

Hasło Sochańskiego na wybory to „Dotrzymujemy słowa”. Zdaniem kandydata, obecnej władzy można sporo pod tym względem zarzucić.

- Składając obietnice bez pokrycia rządzący tracą zaufanie społeczne. Nie można przez 12 lat ciągle obiecywać budowę stadionu, aquaparku, przebudowę ul. Szafera czy ul. Tama Pomorzańska – wyliczał Sochański.

Więcej szczegółów o kandydacie i jego wizji rozwoju miasta można znaleźć na uruchomionej właśnie stronie internetowej – sochanski.pl.

Zobacz też:

Krzystek gotowy na kolejną kadencję. Na Łasztowni oficjalnie zainaugurował kampanię wyborczą

"Prezydent bliżej ludzi" – Nitras i Koalicja Obywatelska jako pierwsi w Szczecinie zainaugurowali kampanię wyborczą