Stadion Miejski im. Floriana Krygiera został nominowany w plebiscycie serwisu Stadiony.net. Internauci po raz 13. wybiorą Stadion Roku w głosowaniu, do którego zakwalifikowano 36 obiektów z 5 kontynentów.

Stadiony.net to kompendium wiedzy o piłkarskich obiektach na całym świecie. W poprzednich edycjach organizowanego przez ten serwis plebiscytu, wygrywały stadiony z Hiszpanii, Malezji, Węgier, Paragwaju, Polski (stadion Lechii Gdańsk w 2011 roku) czy Meksyku. Teraz do tej listy może dołączyć szczecińska arena Pogoni.

„Stadion Floriana Krygiera to z pewnością jeden z najbardziej efektownych obiektów oddanych do użytku w 2022 roku w tej części Europy” – czytamy w komunikacie organizatorów. „Pomysł na stadion w Szczecinie istniał już wiele lat, jednak warto było czekać! Inwestycja, która kosztowała ponad 300 mln złotych, przysparza kibicom wiele radości”.

Szczeciński obiekt rywalizować będzie o głosy internautów z największymi i najdroższymi stadionami na całym świecie. Jednym z rywali jest Lusail Stadium w Katarze, czyli miejsce pamiętnego finału ostatnich mistrzostw świata. Są też stadiony z Chin, Indonezji, Iraku, Brazylii czy Stanów Zjednoczonych. Nominowano również inną polską arenę – stadion ŁKS Łódź.

Poniższy film prezentuje wszystkie stadiony uczestniczące w głosowaniu:

Każdy z internautów może zagłosować tylko raz, wskazując piątkę najlepszych jego zdaniem stadionów. Swój ranking ustali, przyznając gwiazdki, od 5 do 1. Każda gwiazdka to punkt.

Głosowanie odbywa się na stronie: http://stadiony.net/konkursy/stadion_roku_2022.