Pekao Szczecin Open jest już dwudziestolatkiem! Tegoroczna, jubileuszowa edycja będzie rozgrywana od 17 do 23 września, a dziś organizatorzy podali szczegóły dotyczące imprezy i atrakcji im towarzyszących.

Tak było...

Kiedy turniej startował był cyklem satelitarnym (z pulą nagród 25 tysięcy dolarów). Od 1996 roku ma status  challengera, a od  1997 roku zyskał  rangę imprezy o wartości 150 tysięcy dolarów (125 tysięcy dolarów w puli nagród oraz  bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla zawodników). Od początku jest wspierany przez bank, który jest jego tytularnym sponsorem oraz przez miasto Szczecin.

Włoch z numerem jeden

Tegoroczna edycja z racji jubileuszu będzie szczególnym wydarzeniem, o co postarali się główni organizatorzy czyli Fundacji Promasters. Oczywiście najważniejsze jednak będzie rywalizacja sportowa. Lista startowa zawodników, którzy przyjadą do naszego miasta rozpoczyna się od Włocha Filippo Volandri (zajmującego aktualnie 72 miejsce w klasyfikacji  ATP). Tuż za nim  jest Niemiec Bjorn Phau (83 ATP), a trzeci jest  Jerzy Janowicz (86 ATP), który na naszych kortach prezentował się  w 2008 roku, dochodząc do półfinału turnieju.

W eliminacjach (15 i 16 września) wystąpią natomiast  inni Polacy - Michał Przysiężny (281 ATP), Marcin Gawron (344 ATP), Grzegorz Panfil (475 ATP) i Andrzej Kapaś (513 ATP), tak więc nasza reprezentacja może  jeszcze ulec poszerzeniu. 

Dodatkowe atrakcje

Nasza znakomita para deblowa – Marcin Matkowski i Tomasz Fyrstenberg (trzykrotnie wygrywająca już na Pekao Szczecin Open) tym razem zaprezentuje się w meczu pokazowym wraz z zaproszonym gośćmi (21 września). Poza tym odbędzie się także turniej gwiazd czyli aktorów i muzyków.  Na turniej przygotowywana jest książka z dwudziestoma felietonami Mariusza Rabendy, które będą dotyczyły wszystkich dotychczasowych edycji imprezy.

Muzyczne wrażenia

Oczywiście, tradycyjnie już, każdego dnia po wrażeniach sportowych widzowie będą mogli zakosztować także artystycznych emocji.  W ramach Tennis Jazz Festival wystąpi w tym roku  m.in. Marek Dyjak, zespół Bubliczki, ABC of Funk. oraz HOT D`JAZZ TRIO (czyli Jacek Serczyk, Tomasz Kobiela, Michał Rapka). Każdy występ będzie się zaczynał około godziny 21-ej,  po zakończeniu meczu dnia. 

Cena karnetu

Karnet normalny na cały turniej będzie kosztował  120 zł(w przedsprzedaży do 15 września jedynie 100 zł), natomiast za ulgowy (dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów za okazaniem legitymacji oraz dla emerytów i rencistów) zapłacimy 70 zł (w przedsprzedaży do 60 zł).