Wrocławska spółka PCG złożyła wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Heyki na Kępie Parnickiej. Jednym z nich ma być 55-metrowy apartamentowiec.

Chodzi o działki przy ul. Heyki 1 i 2, czyli teren tuż obok mostu kolejowego. Do tej pory funkcjonowały tam małe firmy. W ich miejscu ma powstać niewielkie osiedle z mieszkaniami, punktami usługowymi i zielenią.

Przedstawiciele firmy PCG zapowiadali wcześniej, że sprzedaż mieszań ruszy w IV kwartale tego roku, a w pierwszych miesiącach następnego rozpoczną się prace budowlane. Dostępna jest wizualizacja planowanej zabudowy, choć inwestor zastrzega, że prezentowane obrazki mogą jeszcze ulec modyfikacjom.

Firma PCG zaczęła swoją aktywność w Szczecinie od inwestycji Victoria Apartments nad jeziorem Dąbie. Przy ul. Przestrzennej powstaje osiedle z prywatną mariną, strefą relaksu z sauną i tarasami na dachach. Właśnie uruchomiono sprzedaż kolejnego pakietu mieszkań. Zakończenie budowy pierwszego etapu zapowiadane jest na IV kwartał 2024 roku.

W planach wrocławskiej spółki jest jeszcze jedna inwestycja nad Odrą. Są właścicielami działki na Wyspie Zielonej, która sąsiaduje z Kępą Parnicką i jest z nią połączona groblą. Na razie jednak nie ma szczegółowych informacji na temat planowanych tam budynków mieszkalnych.