spotkania

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 09.10.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
6 października stanie się jasne kto w tym roku otrzyma Nagrodę Literacką "Nike", a już kilka dni później będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu z Małgorzatą Rejmer, której "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii" znalazło się w finałowej siódemce.

 

Małgorzata Rejmer (ur. 1985) – pisarka, absolwentka studiów kulturoznawczych w ramach MISH UW. W 2009 wydała powieść "Toksymia", za którą otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W 2013 roku opublikowała zbiór reportaży "Bukareszt. Kurz i krew", za który otrzymała Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia oraz Gwarancję Kultury TVP Kultura. Była także nominowana do Nagrody Literackiej "Nike", Paszportu „Polityki” i Nagrody im. Beaty Pawlak. Za swoją trzecią książkę "Błoto słodsze niż miód" otrzymała Paszport „Polityki” oraz Nagrodę Bursztynowego Motyla, a także była nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Literackiej "Nike". Jej książki zostały przetłumaczone na siedem języków. Mieszka w Warszawie i w Tiranie.

Wstęp bezpłatny.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję