Na początku tygodnia informowaliśmy o akcie wandalizmu, do którego doszło na ulicach Śląskiej i Więckowskiego w Szczecinie. Nieznany mężczyzna miał wybić szybę w jednej z witryn sklepowych oraz zniszczyć zaparkowane w okolicy samochody. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Sprawcę udało się zatrzymać.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę. 39-letni wandal i złodziej został zatrzymany w połowie tygodnia przez policjantów ze Szczecina.

– Funkcjonariusze podjęli działania po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży z włamaniem z jednego ze sklepów znajdujących się w centrum Szczecina. Wybite zostały także szyby w sześciu samochodach. Szybko ustalono, że osobą mogącą mieć coś wspólnego z tym zdarzeniem jest 39-letni mężczyzna. Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Czeka go teraz konfrontacja z wymiarem sprawiedliwości – informuje Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

W niektórych autach mężczyzna wybił wszystkie szyby poza przednią, dodatkowo ukradł torebkę ze sklepu z galanterią skórzaną. Za swoje czyny odpowie przed sądem.