Szyby wybite w kilkunastu samochodach, a także w witrynie jednego z lokali usługowych. – Jakiś wandal zrobił sobie trasę spacerową po centrum i tłukł wszystko jak było pod ręką – mówi nam jedna z mieszkanek. – Byłam świadkiem, jak właściciel jednego z aut zobaczył, co się wydarzyło, i załamał ręce. Szyby stłuczone w drobny mak – słyszymy.

Do zdarzenia miało dojść w nocy z soboty na niedzielę. Zniszczone samochody zaparkowane były w samym centrum Szczecina – przy ul. Śląskiej oraz Więckowskiego. Poza autami wybito również szyby w jednej z witryn sklepowych.

Sprawą zajęła się już policja, choć liczba zgłoszeń nie jest tak duża jak liczba poszkodowanych.

– Odnotowaliśmy dwa zgłoszenia. Od właściciela lokalu usługowego oraz od właściciela jednego z pojazdów, który został zniszczony. Trwa działanie operacyjne, mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia i namierzenie sprawcy lub sprawców – informuje Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Funkcjonariusze będą m.in. sprawdzać, czy moment wybijania szyb został zarejestrowany przez miejski monitoring.

Wandalizmu nikt nie zgłosił straży miejskiej. – Nikt nam nie zgłosił zniszczenia samochodów w tym miejscu – przekazała w poniedziałek po południu naszej redakcji Joanna Wojtach, rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie.

Dodajmy, że w części pojazdów uszkodzono jedną szybę, a w pozostałych niemal wszystkie.