Wszystko wskazuje na to, że jeden z najgłośniejszych projektów w historii Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego doczekał się finału. Choć jeszcze cała owinięta czarną folią i ogrodzona „płotem”, na szczecińskiej Łasztowni stoi już rzeźba „szefa wszystkich szefów”, bohatera komedii „Poranek Kojota”.

Już wkrótce ze słynnym Krzysztofem Jarzyną ze Szczecina każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie. Instalacja, która stanęła na bulwarach – choć jeszcze w czarnej folii – przedstawia „szefa wszystkich szefów” z charakterystyczną walizką, ale bez twarzy, dzięki czemu samemu będzie można zapozować do pamiątkowej fotografii. Jest to projekt autorstwa Ewy Bone i Ewy Kozubal z Bogdańca, które zwyciężyły w miejskim konkursie.

Odlana z brązu postać bohatera „Poranka Kojota” stanęła na bulwarach po stronie Łasztowni, na placu w pobliżu północnego cypla wyspy. Została usadowiona na granitowym postumencie.

Kosztowała prawie 160 tys. zł.

Pomysłodawcą stworzenia instalacji artystycznej nawiązującej do postaci Krzysztofa Jarzyny jest Paweł Krzych, znany szczeciński bloger. Przygotowany przez niego projekt wygrał głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2019.