18-letni pomocnik przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do występującego w angielskiej Premier League Brighton & Hove Albion F.C. Dokładna kwota transakcji nie została ujawniona, wiadomo tylko, że chodzi o liczbę ośmiocyfrową, czyli co najmniej 10 mln euro.

Od dawna było wiadomo, że Pogoń prowadzi rozmowy z Brighton. W środę ogłoszono, że zostały sfinalizowane.

„Zgodnie z ustaleniami dokładna kwota transakcji nie będzie ujawniana. Pogoń Szczecin potwierdza, że jest to suma ośmiocyfrowa (walutą transferu jest euro). Klub zapewnił sobie również dwucyfrowy udział procentowy przy ewentualnym kolejnym transferze zawodnika. Płatności za transfer piłkarza odbywać się będą w ratach przez najbliższe 3 lata” – czytamy w komunikacie klubu.

Wcześniej dziennikarze z Polski i Anglii spekulowali o kwocie transferu w wysokości 8 mln funtów czyli ok. 9,5 mln euro.

– Gdy stało się jasne, że w tym okienku dojdzie do transferu Kacpra, prowadziliśmy negocjacje z kilkoma klubami. Tylko kluby z Premier League, a właściwie najbardziej zdeterminowane Brighton, były zdolne zaoferować satysfakcjonującą nasz klub kwotę. Według naszej wiedzy, a jej źródła mamy bardzo dobre, wiemy że jest to rekordowa suma za piłkarza odchodzącego z naszej ligi. Dzięki pieniądzom z tego transferu będziemy mogli dalej rozwijać klub i podnosić jego wartość sportową – mówi prezes Pogoni Szczecin SA Jarosław Mroczek.

Do tej pory rekord należał do Jakuba Modera, który z Lecha Poznań też trafił do Brighton. Kosztował wówczas 11 mln euro.

Kozłowski podpisał kontrakt z Brighton do 2026 r. Od razu zostanie wypożyczony do lidera ligi belgijskiej – Royale Union St-Gilloise.