W ciągu roku pojawia się wiele okoliczności, które stwarzają doskonałe okoliczności do świętowania. Dzień matki jest przykładem jednego z takich dni, kiedy w szczególny sposób można podziękować za opiekę, wychowanie dziecka i poświęcenie. Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Dzień matki w Polsce i na świecie jest jednym z ważniejszych świąt

Jak celebrować dzień rodziców?

Dzień matki w Polsce i na świecie jest jednym z ważniejszych świąt

Ciekawostkę stanowi fakt, że pierwszy Dzień matki w Polsce miał miejsce w 1914 roku w Krakowie. Oficjalnie Dzień Matki jest obchodzony dopiero od XX wieku. W tzw. wyspiarskich krajach mamie dziękowano od XVII wieku, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Co więcej - Polska jest przykładem jedynego kraju, w którym to święto przypada na 26 maja. W Stanach Zjednoczonych Dzień Matki jest narodowym świętem. Przed domostwami wywiesza się wówczas flagi, w poszczególnych miastach odbywają się plenerowe imprezy, a mamy otrzymują prezenty od swoich pociech. Z kolei w RPA Dzień matki jest ruchomym świętem i przypada na drugą niedzielę maja. Warto też zaznaczyć, że nie wszyscy muzułmanie obchodzą Dzień Matki. Ci ortodoksyjni wystrzegają się celebrowania świąt pochodzących z Zachodu.

Jak celebrować dzień rodziców?

Zastanawiasz się, co kupić z okazji Dnia matki? Warto kierować się praktycznością. Prostownice do włosów, lokówki, masażery, to przykład urodowych upominków, które powinny spotkać się z ciepłym przyjęciem. Może dobrym pomysłem będzie np. inteligentny zegarek, smartfon, albo ekspres do kawy?

Dzień matki obchodzi wiele krajów. W każdym z nich jest to świetna okazja do tego, aby wyrazić swoje uczucia. Prezent dla mamy to forma podziękowania za opiekę i wychowanie.

Nie masz budżetu na kupno prezentu? Tutaj najważniejszy jest gest i pamięć - już samo przygotowanie i podawanie mamie śniadania i wręczenie kwiatów z pewnością wywoła oczekiwany rezultat i dostarczy jej wiele radości.

Podsumowując - warto wykorzystać to święto obchodzone na całym świecie ku temu, aby wyrazić ciepłe uczucia dla swojej mamy. Dzień matek to okazja do spędzenia czasu z mamą i okazania jej uczuć.

Powyższy poradnik powinien stanowić zachętę do tego, aby przygotować plan na zbliżający się Dzień matki. Wspólnie spędzony czas to najlepsze, co możesz zaoferować. Jeżeli zależy Ci na tym, aby sprawić swojej mamie dodatkową niespodziankę, zaopatrz się w odpowiedni prezent. Zastanów się nad tym, jaka kategoria produktu mogłaby sprawić jej największą radość i sfinalizuj swoje zamówienie!