Nie było co prawda takiego pogromu jak w Krakowie (5:1), ale Pogoń po raz drugi w tym sezonie pokonała Cracovię. O zwycięstwie 3:1 znów zadecydowały akcje Kamila Grosickiego i kapitalny strzał Wahana Biczachczjana. To przełamanie po trzech meczach bez wygranej.

„Grosik” przesiedział ostatnie mecze reprezentacji Polski na ławce rezerwowych i wrócił do Szczecina bardzo głodny gry. Pokazał to już w pierwszej minucie meczu z Cracovią, gdy świetnie wyłożył piłkę Fredrikowi Ulvestadovi. Kwadrans później dołożył kolejną asystę. Po jego ostrym dośrodkowaniu firmowym „zewniakiem”, Eneo Bitri interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej siatki.

Wcześniej Cracovia na chwilę wyrównała po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Ale poza sporadycznymi problemami w wyprowadzaniu piłki, Pogoń w pierwszej odsłonie kontrolowała grę, cierpliwie budując akcje na połowie rywali.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. Gdyby nie świetna interwencja Valentina Cojocaru, Cracovia znów doprowadziłaby do remisu po rzucie różnym. Przyjezdni częściej gościli pod bramką Portowców, ale nie stwarzali sobie sytuacji. Ich nadzieje na jakiekolwiek punkty przekreślił Wahan Biczachczjan, który pokazał, że potrafi świetnie uderzyć również prawą nogą.

Dzięki zwycęzstwu Pogoń jest wciąż w grze o podium. W środę przed nią jeszcze ważniejszy mecz. W półfinale Pucharu Polski zagra przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok. Początek meczu o godzinie 20.30. Zwycięzcy wystąpią 2 maja w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pogoń Szczecin – Cracovia 3:1 (2:1)

Bramki. Pogoń: Ulvestad (1.) Bitri (15. – samobójcza), Biczachczjan (87.) Cracovia: Kallman (3.).

Pogoń: Cojocaru – Wahlqvist Borges Malec Koutris – Przyborek (65. Wędrychowski) Kurzawa Ulvestad Gorgon (77. Gamboa) Grosicki (83. Biczachczjan) – Koulouris

Cracovia: Hrosso – Skovgaard (88. Rózga) Hoskonen Bitri – Rapa (60. Kakabadze) Oshima Sokołowski (60. Atanasov) Olafsson – Knap (70. Rakoczy) Maigaard (70. Makuch) – Kallman

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Żółte kartki. Pogoń: Kurzawa, Koulouris, Przyborek.

Widzów: 19 353.