Ile wartościowej treści da się zmieścić w 140 znakach? Barack Obama, właściciel jednego z najpopularniejszych kont w serwisie społecznościowym Tweeter, zdecydowanie wie, jak się to robi.

W Polsce używamy raczej Facebooka, ale na świecie ćwierkanie rośnie w siłę. Mikroblogowaniem trudnią się wszyscy: od polityków, przez gwiazdy dużego i małego ekranu, aż po zwykłego użytkownika. O tym, jak duży potencjał ma w sobie ćwierkający portal będzie się można przekonać już jutro w Barze Czystym, gdzie odbędzie się pierwsza edycja szczecińskiego Tweetupu. 17 lipca fani serwisu spotkają się w świecie rzeczywistym, by w luźnej atmosferze wsłuchać się w prezentacje i wymienić doświadczenia z innymi tweetującymi.

Co to znaczy „tweetować”

- Tweeter daje mi możliwość porozmawiania z kimś „twarzą w twarz”. Jest to dialog, na Facebooku zwykle komunikujemy się z całym tłumem. To tak jakbyśmy stali na bardzo ruchliwej ulicy i krzyczeli na głos, zamiast podchodzić do konkretnych osób i nawiązywać z nimi bezpośrednią interakcję. - mówi współorganizator imprezy, Kacper Skoczylas i dodaje - Pokażemy, że Twitter jest również bardzo przydatnym narzędziem. W Polsce wciąż jeszcze króluje Facebook. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Szczecina dostrzegli potencjał w 140 znakach. Chcemy zainspirować.

Polacy nie gęsi, ćwierkać potrafią

Wydarzenie ma na celu integrować i edukować środowisko użytkowników Twittera.

- Ten portal staje się bardzo ważnym kanałem pod kilkoma względami. Jest doskonałym źródłem informacji o interesujących mnie tematach, szybko mogę się dowiedzieć o najnowszych doniesieniach z danej dziedziny. To również platforma, która umożliwia mi błyskawiczny kontakt z wieloma osobami. Kluczowy jest tutaj aspekt mobilności - aplikacje na smartfony są doskonale wykonane i szybkie - aż miło się z nich korzysta. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że serwis będzie miał oficjalnego partnera w Polsce. Co to oznacza w praktyce? Obecność firm, działania promocyjne, dalszy rozwój Twittera w naszym kraju. I więcej użytkowników – mówi Paweł Krzych, jeden z organizatorów szczecińskiego Tweetupa.

Na spotkaniu wystąpią przedstawiciele fundacji AEGIS, którzy zajmują się analizą aktywności rodzimych mikroblogerów.

AGENDA SPOTKANIA

17:30 Początek spotkania,

17:50 Paweł Krzych, Kacper Skoczylas „12 ciekawych rzeczy, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście na temat Twittera”

18:30 Michał Smereczyński, Roman Zając „Twitterowa Mapa Szczecina”

19:10 After-party

Pierwsze spotkanie Tweetup Szczecin odbędzie się 17.07.2014 r. (czwartek) w klubie Bar Czysty na Deptaku Bogusława o godzinie 17:30.  

Odwiedź Tweetera Tweetup

Wydarzenie na Facebooku