Świetlne ścieżki i tunele, multimedialne fontanny, rozświetlone bajkowe scenki, ogromny piracki statek, Wioska Pikaninów czy Wyspa Czaszki zbudowane z kolorowych lampionów – to wszystko można podziwiać na terenie kąpieliska Arkonka. Właśnie otwarto tam złożoną z kilkudziesięciu świetlnych instalacji wystawę Garden of Lights – Piotruś Pan.

To pierwsza taka świetlna ekspozycja w Szczecinie. Ogród świateł, który powstał na Arkonce, w czwartek wieczorem, 2 listopada, po raz pierwszy mogli zobaczyć fotoreporterzy, dziennikarze oraz zaproszeni goście, od 3 listopada wystawa będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Na otwarcie przybyły też dzieci, które zachwycone były mieniącymi się kolorami drzewami, zbudowanymi z tysięcy światełek tunelami i bajkowymi instalacjami.

– Najbardziej podobał mi się kolorowy tunel, już na samym końcu trasy. Prowadził wprost na ogromny piracki statek – mówił 10-letni Adaś. – Fajne jest też pianino, po którym można skakać. 

– Na chwilę przenieśliśmy się do innego, bajkowego świata. Bardzo przyjemna atrakcja na ten jesienno-zimowy czas. Nasz maluch z radością biegał rozświetlonymi ścieżkami, z zainteresowaniem przyglądając się każdej świetlnej instalacji. Hitem był tunel, nie chciał z niego wychodzić – dodała mama 2-letniego Jasia.

Wystawa Garden of Lights inspirowana jest opowieścią o Piotrusiu Panie. W przeciwieństwie do książkowej wersji, do szczecińskiej Nibylandii wstęp mają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Spacerując po wyznaczonej na terenie kąpieliska trasie, przenosimy się do magicznego, mieniącego się kolorami świata. Przejście świetlnymi ścieżkami z licznymi przystankami na zdjęcia zajmuje około pół godziny. Po drodze mijamy multimedialną fontannę i robiące furorę świetlne tunele. Możemy zajrzeć do Wioski Pikaninów, podziwiać ogromny piracki statek kapitana Haka, mijamy Wyspę Czaszki, skrzynie ze skarbem, wróżki i elfy. Baśniowe postaci i kluczowe bajkowe scenki zbudowane są z wielkich kolorowych lampionów. Jest też pole świateł, kilka rozświetlonych photo pointów, a części instalacji towarzyszy oprawa dźwiękowa.

Ogród świateł to wystawa przygotowana przez firmę Wonderful Lighting. To ich pierwszy projekt w Szczecinie. Poza naszym miastem świetlne wystawy zaaranżowali w tym roku również m.in. we wrocławskim ogrodzie zoologicznym (po raz pierwszy), Warszawie, Krakowie i Gdyni, a także w europejskich metropoliach, jak np. Budapeszt, Bukareszt i Ryga. 

Na Arkonce świetlną wystawę będzie można podziwiać do 3 marca 2024, poza 24.12.2023 oraz 31.12.2023. Brama do rozświetlonej Nibylandii znajduje się przy kasach. Wstęp jest płatny, bilety normalne kosztują 35 zł w tygodniu i 41 zł w weekendy, a bilety ulgowe 31 zł w tygodniu i 36 zł w weekendy, bilety sezonowe (obowiązują przez 4 miesiące trwania wystawy) to koszt 79 i 59 zł. Wstęp dla dzieci do 100 cm wzrostu wynosi 1 zł. Szczegółowe informacje oraz godziny otwarcia ogrodu i kas znajdują się na stronie: https://gardenoflights.com/pl/szczecin