Debiut nowego koncertowego cyklu, wystawa fotografii, a także okazja do powspominania kultowych „Filipinek” – najbliższy weekend w Willi Lentza zapowiada się niezwykle ciekawie. Z pewnością proponowane wydarzenia zaspokoją różne gusta mieszkańców Szczecina.

Zaproszą do świata „Carmen” i „Traviaty”

Pierwsze wydarzenie w nadchodzącym tygodniu to muzyczna propozycja cyklu Juvenum Hortus „Głosy Przeszłości”. W przepięknych wnętrzach wystąpią młodzi śpiewacy z Akademii Sztuki, laureaci wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Wykonają oni najpiękniejsze arie, zaśpiewają również duety ze słynnych oper m.in. Bizeta, Pucciniego czy Verdiego. Nie zabraknie dobrze rozpoznawalnych utworów z „Carmen” czy z „Traviaty”.

Przed szczecińską publicznością wystąpią: sopranistki – Aleksandra Bałachowska, Abir Chanaa, Aleksandra Grzelak, Yana Hudzovska, Alicja Krutysza, Magdalena Piątak, tenor – Nazarii Kachala, baryton – David Roy, bas – Wojciech Urbanowski i pianista Michał Landowski.

Koncert „Głosy Przyszłości” rozpocznie się w piątek, 3 czerwca, o godzinie 17. Bilety są dostępne na stronie: https://bilety.willa-lentza.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=1016&idt=fee22bc39d86446783d74629f6002156.

 

Powrócą do muzycznej ikony regionu

Po tej niezwykłe operowej podróży, Willa Lentza zaprasza serdecznie na „Szczecińskie klimaty” – koncert, który będzie wspaniałą okazją do tego, by wrócić wspomnieniami i przypomnieć sobie przeboje grupy Filipinki. Kobiecy septet w latach 60. i 70. rozsławiał Szczecin nie tylko w Polsce, w 1965 roku koncertował w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych.

Za muzyczny powrót do tamtych czasów odpowiedzialni będą Dianna Domagała, Maja Dziczek, Daria Górska i Joanna Rosa oraz pianista i aranżer Michał Wiśniewski. W gmachu willi rozlegną się takie przeboje jak „Batumi”, „Filipinki to my” czy „Parasolki”. Całość uzupełnią także piosenki z repertuaru Violetty Villas, Heleny Majdaniec, Anny Jurksztowicz i Czesława Niemena. A dopełnieniem spotkania będzie gościnny występ pochodzących ze Szczecina artystów: Marii Radoszewskiej i Bartosza Utrackiego.

Koncert „Szczecińskie Klimaty” odbędzie się w piątek, 3 czerwca, o godzinie 20. Bilety dostępne na stronie: https://bilety.willa-lentza.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=1010&idt=79a5623b17b2ab1bd950fe8e41a83926.

 

Sobota w jazzowym klimacie i wystawą fotografii

Pełne spektrum akustycznych wrażeń zapewni koncert z cyklu „Jazz w Willi”. Od delikatnych muśnięć strun, poprzez ciepły dźwięk gitary, po mocne brzmienie gitary elektrycznej – duet Zaleski/Troczewski przeniesie szczecinian w niesamowity muzyczny świat. Muzycy znani ze swojej wszechstronności, otwartości na brzemienia i gatunki zabiorą w podróż przy najsłodszych tonach fortepianu i elektryzujący syntezator. A to wszystko w eleganckiej i wysmakowanej konwencji.

Koncert Zaleski/Troczewski już w najbliższą sobotę, 4 czerwca, o godzinie 20. Bilety dostępne na: https://bilety.willa-lentza.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=1009&idt=a588344927db09c72dd734ce50f68176

Willa Lentza obfituje nie tylko w muzyczne wydarzenia, ale jest też idealną przestrzenią do prezentacji wystaw. Najbliższa okazja do wzięcia udziału w wernisażu będzie w najbliższą sobotę, 4 czerwca, o godzinie 17. Wejście jest bezpłatne, więc tym bardziej warto wybrać się na wydarzenie.

Wernisaż fotografii „Człowiek | Przestrzeń” Timma Stütza, niemieckiego twórcy i laureata wielu prestiżowych nagród, urozmaici także muzyczna prezentacja Haliny Różanek.

Więcej o wydarzeniu na stronie: https://www.facebook.com/events/3205610973019609/

 

Recital piosenki francuskiej na zakończenie weekendu

Ostatnią propozycją Willi Lentza to zupełnie nowy cykl Ikony Kultury, który przypomni gwiazdy wszech czasów oraz ich największe twórcze dokonania. Nie zabraknie ikonicznych dzieł z repertuaru Marylin Monroe, Louisa Armstronga czy Leonarda Cohena.

Cykl rozpocznie koncert z kultowymi piosenki Edith Piaf, które wykonana Sylwia Różycka, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. Przestrzenie willi wypełnią się muzyczną ilustracją życia pełnego szczęścia i tragedii legendy francuskiej piosenki.

Szczecińska publiczność usłyszy charyzmatyczną aktorkę w takich utworach jak „Nie żałuję” czy „Ponad Paryżem” przy akompaniamencie akordeonu i pianina.

„Usta Cienia”, pierwsza odsłona cyklu Ikony Kultury, już w niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 18 i 20. Bilety dostępne na: https://bilety.willa-lentza.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=1023&idt=35c8790584ac055a6ab0c7fb47b14412