Wyjazd do Islandii, kolejne koncerty na gotyckim szlaku i skandynawskie regaty barokowe. To tylko niektóre plany Fundacji Akademia Muzyki Dawnej na bieżący rok. Wczoraj nastąpiła inauguracja wszystkich wydarzeń - Wieczór bachowski w 330 rocznicę urodzin niemieckiego kompozytora.
W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła  publiczność usłyszała wykonania utworów Anreasa Hammerschmidta, Johanna Michaela Bacha, Matthiasa Weckmanna i oczywiście Jana Sebastiana Bacha, który dokładnie 21 marca 1785 roku urodził się w Eisenach (choć niektóre źródła wskazują datę 31 marca tego roku).
 
Kolejny koncert Fundacja organizuje w kwietniu. Bedą to Regaty barokowe w ramach Dni Skandynawskich w Szczecinie. W kościele pw św. Jana Ewangelisty zostaną zaprezentowane utwory A.Scarlattiego, G.F. Haendla, Johana Helmicha Romana w wykonaniu Orkiestry Famd.pl i sopranistki Berit Barfed Jensen.
 
Poza tym wkrótce poznamy szczegóły na temat XII Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Wiadomo, że obejmuje pięć koncertów (od 9 do 17 maja) i będzie gościł m.in. w kościele ewangelicko-augsburskim, cerkwi i kościele garnizonowym. Wiemy też, że w programie na pewno zabrzmi muzyka Ludwiga van Beethovena (w ramach kontynuacji projektu "Beethoven non plus ultra".
 
W czerwcu orkiestra Famd.pl pojedzie do Lwowa na XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej, a 15 sierpnia rozpocznie się w Kołabaczu festiwal "Na Gotyckim Szlaku", który poprowadzony zostanie przez kilka zachodniopomorskich miast  a zakończy się 19 września w Szczecinie.
 
Najdalszy wyjazd czeka muzyków Famd.pl w listopadzie. Wówczas planowana jest wizyta  w Reykyawiku. Szczecin Vocal Project wystąpi na koncertach w ramach polsko-islandzkiego projektu "Wczoraj i dziś - I gaer og i dag"  w słynnej sali Harpa. okrzykniętej ikoną kultury Islandii.