Wielofunkcyjne boisko sportowe, plac aktywności, drewniany pomost i pergola. To elementy nowej infrastruktury rekreacyjnej, która ma powstać w parku Warszewo-Podbórz. Właśnie ogłoszono przetarg na zrealizowanie drugiego etapu tej inwestycji.

Park Warszewo – Podbórz utworzono w okolicach ul. Kalinowej i strumienia Warszowiec w ramach zwycięskiego projektu SBO 2016. W 2018 r. (SBO 2019) mieszkańcy zagłosowali za rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej w tym miejscu. Teraz to zadanie wchodzi w fazę realizacji.

- W ramach drugiego etapu inwestycji powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe (14x26 metrów), plac aktywności, drewniany podest i pergola. Wykonane zostaną ponadto ogrodzenie placu zabaw, monitoring i oświetlenie. Inwestycja obejmuje także budowę nawierzchni ciągów pieszych i zjazdu z ulicy Kalinowej. Zagospodarowana zostanie zieleń – informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta.

Oferty przetargowe zainteresowanych firm mamy poznać 22 października. Zaplanowane prace potrwają 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.