Od dziś obok wjazdu do parkingowca przy ul. Małkowskiego działa nowa stacja roweru miejskiego. “To dobra wiadomość dla mieszkańców okolic ul. Małkowskiego, ale także dodatkowa zachęta dla kierowców do korzystania z Parkingowca Kwartał 36”, czytamy w komunikacie nadesłanym przez szczecińskie Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

Nowa stacja Bikes o numerze 87 znajduje się w samym sercu Śródmieścia, przy ul. Małkowskiego 10. 

Poza normalnym działaniem może też przysłużyć się do zbudowania synergii z parkingowcem, który znajduje się tuż obok. Kierowcy po dojechaniu do śródmieścia autem będą mogli przesiąść się na rower, aby dojechać szybciej do różnych lokacji w śródmieściu. Czy taka forma poruszania stanie się popularna? W tej chwili trudno powiedzieć.

Parkingowiec przy ul. Małkowskiego został oddany do użytku pod koniec października 2025 r. Stał się kontrowersyjny ze względu na koszt (ponad 36 mln zł) i małą popularność wśród kierowców w początkowym okresie użytkowania.