Zielona siatka zabezpieczająca to od tygodni jedyny ślad po pracach budowlanych w XIX-wiecznej kamienicy stojącej u zbiegu pl. Zwycięstwa i ul. Potulickiej. Mimo opóźnień oraz braku postępów w przebudowie, przedstawiciele Hiltona deklarują, że nie rezygnują z planów ulokowania tam hotelu i czekają na realizację projektu przez inwestora.
Inwestorem jest warszawska spółka Redi. Pierwsze informacje, że odnowią zrujnowany budynek dawnego hotelu Piast pochodzą z kwietnia 2015 roku. Wtedy przy kamienicy pojawiły się rusztowania. Niespełna rok później szczecińscy radni zgodzili się, by w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków dobudować dodatkową kondygnację. Projekt architektoniczny sporządziła pracownia Plus3architekci.

Prace nie przebiegały jednak zgodnie z harmonogramem. Inwestor tłumaczył, że sporo czasu zajmują niezbędne zmiany w projekcie (właśnie z powodu dodania nowej kondygnacji) i uzgodnienia z właścicielami sąsiednich nieruchomości. Wykonano tylko roboty zabezpieczające przy elewacji, zniknęły już rusztowania. O tym, że według pierwotnych planów inwestycja miała zostać zakończona do grudnia 2016 roku przypomina tylko tablica informacyjna.Na zwykle dobrze poinformowanym forum skyscrapercity.com pojawiły się niedawno plotki, że finalizacja przebudowy jest mocno zagrożona, a inwestor sposobi się do sprzedania zrujnowanej kamienicy. W spółce Redi nie potwierdzono nam tych spekulacji, ograniczając się do lakonicznego komunikatu.

- Inwestycja jest w trakcie przygotowania. Kiedy będziemy gotowi poinformujemy o wszystkich związanych z nią szczegółach – usłyszeliśmy od przedstawiciela warszawskiej spółki.

W przebudowanej kamienicy działać ma hotel Hilton Garden Inn. Opóźnienia w budowie nie miały wpływu na zawartą wcześniej umowę między właścicielem a znaną siecią hotelarską.

- Z naszej strony nic się nie zmieniło. Mamy potwierdzenie, że inwestycja jest w trakcie przygotowania. Są opóźnienia, ale ufamy, że przebudowa kamienicy zostanie zrealizowana. Na ten moment nie mamy sygnałów, żeby inwestycja była zagrożona – mówi Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju marek sieci Hilton Worldwide w Europie Wschodniej.

Szczeciński Hilton będzie drugim hotelem tej sieci w regionie. Wcześniej powstał Hampton by Hilton w Świnoujściu.