Po blisko dwóch latach przerwy księgarnie Świat Książki powróciły na mapę Szczecina. Zmieniło się w tym czasie wiele, począwszy od właściciela i kolorystyki salonów, skończywszy na zniesieniu obowiązku klubowego. Niezmienne zostały jednak dwie kwestie: najciekawsze premiery w najlepszych cenach oraz standard obsługi na najwyższym poziomie.

Poprawę widać już w progu: dzięki zmianie sposobu ułożenia książek w regałach znajduje się wyraźnie więcej tytułów, poszerzono dział z literaturą (wróciła szeroko rozumiana fantastyka) i ofertę dla dzieci. Zniknęły natomiast wszelkiej maści gadżety, a ich miejsce zajął zróżnicowany asortyment papierniczy oraz artykuły szkolne i prezentowe. Stoły aż uginają się od towaru w atrakcyjnych cenach.

Księgarnie Świat Książki to miejsce, w którym każdy miesiąc upływa pod znakiem promocji i premier najgłośniejszych tytułów – mówi Gabriel Augustyn, kierownik salonu w C.H. Atrium-Molo. – Oferta specjalna zmienia się cyklicznie co dwa tygodnie, a w jej skład wchodzi beletrystyka, książki dla dzieci, kulinaria, poradniki i kursy językowe. Intensywna współpraca z czołowymi wydawcami pozwala nam obniżyć ceny średnio o 25%. Na wybrane artykuły, zazwyczaj dla Stałych Klientów, przewidujemy nawet 50% rabatu.

Księgarnie Świat Książki proponują Kartę Stałego Klienta. Aby z niej korzystać, nie trzeba robić systematycznie zakupów. Nie ponosi się również z tego tytułu żadnych kosztów. Można śmiało stwierdzić, że na klienta czekają same przywileje – 10% rabatu na książki nieprzecenione, możliwość korzystania z ofert specjalnych oraz zniżki (do 20%) na zakupy przez stronę internetową Fabryka.pl.

Dzięki współpracy z czołowymi wydawcami, w Księgarniach Świat Książki najciekawsze nowości wydawnicze są na czas i zazwyczaj w dobrych cenach. – We wrześniu warto zwrócić uwagę na kilka tytułów z naszej oferty specjalnej – wymienia Augustyn. – Przede wszystkim, po kilku miesiącach nieobecności, do sprzedaży powrócił najpopularniejszy na polskim rynku poradnik, Potęga podświadomości Josepha Murphy'ego. Z kategorii literatura faktu, pojawią się dwie gorące nowości, Christian Dior Marie-France Pochny oraz Miłość w powstaniu warszawskim Sławomira Kopera. W kryminałach i thrillerach również panuje urodzaj: ukazała się najnowsza powieść Joanny Chmielewskiej, Zbrodnia w efekcie, kilka dni temu debiutowała W otchłani mroku Marka Krajewskiego, a na koniec miesiąca pojawi się długo oczekiwane Kilka sekund do śmierci Harlana Cobena. Nie wypada też pominąć powieści Stephena Kinga Doktor sen. Ta prawdziwa bomba wydawnicza to kontynuacja kultowego Lśnienia. Premiera na równi ze światową 24 września.

Ponadto, wrzesień to początek kolejnego roku szkolnego, w związku z czym w księgarniach rozpoczęła się akcja Koniec wakacji to nie koniec świata, w skład której wchodzi bogaty zestaw książek edukacyjnych i artykułów szkolnych. Tańszych nawet o 25% (przy zakupach powyżej 60 złotych). Natomiast, na początku kolejnego miesiąca (9 października), ukaże się Inferno Dana Browna, czyli najgorętsza premiera tego roku, którą Księgarnie Świat Książki zaproponują czytelnikom w atrakcyjnej cenie. Wszystko to sprawia, że nasza propozycja jest wyjątkowa i konkurencyjna. Warto nas odwiedzać – podsumowuje Gabriel Augustyn.

Księgarnie Świat Książki, zlokalizowane w C.H. Atrium-Molo i w Galerii Kaskada, zapraszają codziennie: od poniedziałku do piątku między 9:00 a 21:00, w niedziele między 10:00 a 20:00.