Liczne wydarzenia sportowe, aktywna promocja tenisa, sukcesy młodych zawodników oraz wielu amatorów, którzy regularnie uczestniczą w zajęciach sportowych – KIA Polmotor, która od 6 lat aktywnie wspiera lokalnych sportowców, zarówno tych dużych, jak i małych, przez kolejne trzy lata będzie sponsorem tytularnym hali tenisowej przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

„Tenis ma perspektywy w Szczecinie”

To była bardzo aktywna sobota w KIA Polmotor Arena – tę nazwę obiekt na kortach przy al. Wojska Polskiego będzie nosić przez kolejne trzy lata. Nie tylko przedłużono umowę ze sponsorem tytularnym, ale jednocześnie zorganizowano kolejny turniej KIA Polmotor Kids Cup. Młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a ich trenerzy przyznali, że Szczecin ma potencjał, jeżeli chodzi o rozwój tenisowych umiejętności wśród dzieci i młodzieży. 

– Tenis ma perspektywy w Szczecinie. To wymaga współpracy ze szkołami, związkami sportowymi. Mamy też partnera biznesowego KIA Polmotor i wiele wydarzeń jest organizowanych dzięki naszej współpracy – mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

– Czujemy się już związani z tym obiektem. KIA globalnie mocno wspiera tenis, np. podczas Australian Open. Gdyby nie otwartość miasta i nowoczesny obiekt, to trudno byłoby się mocniej zaangażować. Tymczasem mamy perełkę i chcemy szykować kolejne nowości. Mamy wiele pomysłów – zapowiedział Konrad Kijak, dyrektor KIA Polmotor.

3-letnia umowa opiewa na kwotę 150 tys. zł. Poza tym sponsor hali zyskuje nie tylko prawa do nadania jej nazwy, ale też umieszczenia swojego logotypu na zewnątrz i wewnątrz obiektu. Może też eksponować swoje produkty przed wejściem.

14 samochodów KIA dla klubów tenisowych ze Szczecina

Grupa Polmotor zapowiedziała, że nadal będzie aktywnym sponsorem obiektu i zamierza wspierać lokalny tenis poprzez organizację turniejów, fundowanie nagród i pucharów. Ponadto podczas sobotniej uroczystości na potrzeby Fundacji SKT Promasters przekazano dwa samochody KIA Sportage. Dzięki nim zawodnicy będą dojeżdżać na zawody sportowe na terenie całej Polski.

– Liczby mówią same za siebie. W ciągu 6 lat przekazaliśmy klubom tenisowym 14 samochodów, dzięki którym młodzi zawodnicy mogli dojeżdżać na zawody oraz turnieje. Poza tym rozdaliśmy ponad tysiąc nagród – wyliczał Konrad Kijak, dyrektor KIA Polmotor.

– Przejechaliśmy już setki tysięcy kilometrów samochodami KIA i będziemy kontynuować naszą sportową podróż. Jeździmy po całej Polsce, ale i Europie z młodymi talentami ze Szczecina. Bezpieczeństwo i komfort są zawsze numerem jeden dla rodziców oraz trenerów. Od przyszłego tygodnia auta już na pewno będą w drodze – dodał Andrzej Czyż z Fundacji SKT Promasters.

Hala przy al. Wojska Polskiego została oddana do użytku w 2017 roku. Jej zarządcą jest Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie. Obiekt jest dzierżawiony przez Fundację SKT Promasters. W przeszłości w miejscu hali funkcjonowało lodowisko Lodogryf.