Dla każdego startupowca odpowiedź na to pytanie jest bardzo ważna i często decyduje o powodzeniu startupa. Jeśli nieumiejętnie podejdziemy do tematu, to stracimy inwestora, co w efekcie oddali nas od realizacji pomysłu. Bez funduszy, nic nie zdziałamy.
 
„Strefa89”, jako pierwszy nieodpłatny coworking w Polsce, organizuje spotkania  z ciekawymi osobami, które osiągnęły sukces umiejętnie poruszając się na styku sfer nauki i biznesu. Znani naukowcy, biznesmeni, artyści, światowe autorytety – ludzie kreatywni z kraju i z zagranicy na otwartych spotkaniach udzielają cennych wskazówek wszystkim, którzy stawiają nie tylko pierwsze kroki w biznesie.
 
Pierwszy jesienny gość „Strefy 89”, Ken Globerman jest specjalistą w zakresie pozyskiwania inwestorów i z pewnością swoim ogromnym doświadczeniem, które zdobył zarówno za oceanem jak i na Starym Kontynencie, wspomoże Zachodniopomorskich startupowców w ich wysiłkach.
 
Ken Globerman przez ostatnie 15 lat łączył pracę w obszarze reklamy medialnej i prywatnej rachunkowości. Interesuje się dojrzałymi startupami, firmami SME operującymi w sektorach szybkiego wzrostu takich jak technologia, media cyfrowe i energia. Swój czas dzieli między Nowym Jorkiem a Warszawą, gdzie w 2011 założył GLOBAL GROUP Ventures w celu poznania i wspomagania możliwość inwestycyjnych w Polsce.
 
Na co dzień Ken prowadzi warsztaty i doradza małym i średnim przedsiębiorcom (SME), instytucjom akademickim, akceleratorom i inkubatorom startupów oraz instytucjom pozarządowym z Europy Środkowej i Wschodniej. Jest aktywnym członkiem Amerykańskiej Izby Handlowej w Warszawie i często występuje w charakterze mentora w ramach kilku programów promujących przedsiębiorczość i innowację, finansowanych zarówno ze środków prywatnych jak i z Unii Europejskiej. Jego eksperckie artykuły na temat inwestowania w Polsce ukazują się w Warsaw Business Journal.
 
Spotkanie z Kenem Globermanem będzie miało charakter zajęć praktycznych i potrwa trzy godziny, będzie  to prezentacja połączona z dyskusją i rozmową w swobodnej atmosferze. Do tej pory przygotowaliśmy 15 spotkań. Przed nami przynajmniej 5, na których podejmiemy ekspertów z Europy, którzy opowiadać będą m.in. o pracy z inwestorami, tworzeniu startupów, innowacji w biznesie, wykorzystywaniu PRu przez uczelnie wyższe.
 
Spotkanie z Kenem odbędzie się 18 października br. O godzinie 17:00. Bądź na bieżąco wejdź na stronę internetową www.strefa89.pl oraz na strefowy fanpage.
 
„Strefa 89” to kolejny krok na Twojej drodze do sukcesu!
 

"Strefa 89" jest częścią projektu "Innowacja poprzez co-munikację" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.