Eksperci na spotkaniach z początkującymi przedsiębiorcami często doradzają w kwestii prowadzenia startupa, mówią również jak powinna wyglądać taka ścieżka od budowania sieci kontaktów po pozyskiwanie inwestorów. Interesujące może być podejście „Strefy 89” do tego tematu, która w październiku zaprasza na spotkanie, podczas którego padnie odpowiedź na pytanie: „Jak nie prowadzić startupa?”
 
„Strefa89”, jako pierwszy nieodpłatny coworking w Polsce, organizuje spotkania z osobami, które osiągnęły sukces umiejętnie poruszając się na styku sfer nauki i biznesu. Znani naukowcy, biznesmeni, artyści, światowe autorytety – ludzie kreatywni z kraju i z zagranicy na otwartych spotkaniach udzielają cennych wskazówek wszystkim, którzy stawiają nie tylko pierwsze kroki w biznesie.
 
Drugi jesienny gość „Strefy 89”, Alex Barrera jest specjalistą w zakresie prowadzenia startupów i z pewnością swoim ogromnym doświadczeniem, które zdobył w wielu miejscach w Europie, wspomoże Zachodniopomorskich startupowców w rozwijaniu nowych przedsięwzięć.
 
Obecnie Alex Barrera jest „dyrektorem ds. niesamowitych” (Chief WOWness Officer) w firmie press42.com, gdzie współpracuje z wszelkiego rodzaju organizacjami od startupów po firmy z listy 500 największych firm w USA magazynu Fortune, takich jak Coca-Cola czy Deutsche Bank, pomaga im w lepszym komunikowaniu się z otoczeniem dzięki storytelling’owi organizacyjnemu. 
 
Alex jest również współzałożycielem Tetuan Valley oraz StartupBootcamp EU, które są międzynarodowymi programami dla startupów. Dzięki udziałowi w tego typu programach, około 70% osób pozyskuje fundusze na realizację swoich pomysłów. Alex Barrera jest także partnerem w Okuri Ventures, członkiem Global Shapers dla World Economic Forum (WEF) oraz ambasadorem sieci Sandbox w Hiszpanii. 
 
Spotkanie z Alexem Barrerą będzie miało charakter zajęć praktycznych i potrwa trzy godziny, będzie to prezentacja połączona z dyskusją i rozmową w swobodnej atmosferze. Tego samego wieczora w „Strefie 89” pojawi się Ken Globerman, który udzieli odpowiedzi na pytanie: „Jak zaangażować inwestora?”. Do tej pory „Strefa 89” przygotowała 15 takich spotkań. W przygotowaniu jest przynajmniej 5, na których wystąpią eksperci z Europy, którzy opowiadać będą m.in. o pracy z inwestorami, tworzeniu startupów, innowacji w biznesie, wykorzystywaniu PRu przez uczelnie wyższe.
 
Spotkanie z Alexem i Kenem odbędzie się 18 października br. o godzinie 17:00. Szczegóły oraz informacje o bezpłatnych wejściówkach już w poniedziałek, 14.10. br. na www.strefa89.pl oraz na strefowym fanpage’u.
 
„Strefa 89” to kolejny krok na Twojej drodze do sukcesu!
 

"Strefa 89" jest częścią projektu "Innowacja poprzez co-munikację" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.