Instytucje kultury

Teatr Letni im. Heleny Majdaniec

Czy teraz otwarte?
NIE
OPIS LOKALU

To miejsce dużych koncertów z udziałem gwiazd, uroczystości i imprez lokalnych, ale też zwykłych spotkań w niezwykłym otoczeniu. Teatr Letni w Szczecinie im. Heleny Majdaniec powstał w latach 30-tych XX wieku jako amfiteatr parkowy wykorzystujący naturalną rzeźbę terenu.

W 2015 r. rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną rozbudowy Teatru Letniego, w którym zwyciężyło biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu.

Przebudowany Teatr Letni będzie miał 2 700 miejsc (wcześniej było ich ok. 3 800). Komfort oglądania widowisk poprawi większa scena i nowy dach (będzie podświetlany). Powstała charakterystyczna śnieżnobiała konstrukcja, która największe wrażenie robi z góry. Tworzy ją 2,5 tys. elementów o łącznej masie 400 ton. Rozpiętość dachu to 90 na 57 metrów, natomiast jego powierzchnia wynosi ponad 4200 m kw.

fot. UM Szczecin

Gdzie?
ul. Fałata 2
Strona WWW
Godziny otwarcia
Komentarze
~Zygmunt
08.07.2017 13:05

Wstyd mi z władze Szczecin Teatr Letni im. Heleny Majdaniec ! A jak wygląda pomnik ?

~Gall Anonim
08.05.2020 13:05

Fajny, krótki artykuł, lecz treść została skopiowana z wikipedii

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję