Szczecin zasługuje na dużą imprezę rockową – z takim założeniem agencja Brand House szykuje 4 dniowy festiwal rockowy, na którym wystąpi czołówka polskich grup rockowych oraz popularne w naszym kraju kapele zagraniczne – Oedipus z USA oraz Carpark North z Danii. Impreza odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Duża impreza rockowa

Szczecin zasługuje na dużą imprezę rockową, obserwując rynek doszliśmy do wniosku, że w naszym mieście jest odpowiedni potencjał. Ryzyko rzeczywiście jest spore, koszty zorganizowania tego typu imprezy są przeogromne co z kolei ma wpływ na kalkulacje cen biletów. Oczywiście prowadzimy negocjacje z odpowiednimi instytucjami i firmami, ale na ich efekty jeszcze musimy chwilkę poczekać. Oczywiście zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby w tym temacie nam pomóc. - mówi w rozmowie z wSzczecinie.pl Marek Pawlak z agencji artystycznej Brand House.

Organizatorzy są na etapie finalizowania kontraktów z zespołami. Sprzedaż biletów najprawdopodobniej ruszy już 6 lutego.

Artyści

Gwiazdami imprezy będą kapele Oedipus i Carpark North. - Z zapartym tchem śledzimy wyniki listy przebojów NRD Radia Eska Rock, które jest radiowym Patronem Medialnym naszej imprezy. Wg ostatniego notowania NRD najnowszy utwór "Kiss On The Fist"  amerykańskiej grupy Oedipus, która wystąpi na naszej imprezie 27 maja 2012 plasuje się już na 2 miejscu.- piszą organizatorzy na facebooku agencji artystycznej Brand House.

Z polskich gwiazd na scenie zobaczymy m.in. Kult, Lipali, Muchy, Happysad, Hurt, Strachy Na Lachy, Coma. Nie zabraknie też szczecińskich akcentów – zagrają m.in. Quo Vadis i Chorzy na Odrę.

Miejsce

Szczecin Baltic Rock Meeting odbędzie się w Teatrze Letnim. Czy to dobry wybór? Pytam organizatorów czy Amfiteatr jako lokalizacja nie będzie ograniczał możliwości 'tańczenia'? - Na tą chwilę Szczecin niestety nie dorobił się obiektu, który posiadałby  odpowiednie standardy. Z utęsknieniem czekamy na budowaną halę. Póki co nie narzekajmy, Teatr Letni jest pięknym obiektem na którym z każdego miejsca jest doskonała widoczność, a i dla tych co chcą poszaleć pod scena znajdzie się miejsce. - odpowiada Marek Pawlak.

Szczecin Baltic Rock Meeting 2012

25.05.2012

KULT

LIPALI

CHORZY NA ODRĘ

27.05.2012

CARPARK NORTH (Dania)

OEDIPUS (USA)

MUCHY

TOO LATE

02.06.2012

HAPPYSAD

STRACHY NA LACHY

HURT

03.06.2012

ILLUSION

COMA

QUO VADIS