Tylko w ciągu godziny w Szczecinie koniecznych było ponad 40 interwencji strażaków. Potężna burza przechodzi nad miastem. Opady mogą występować do godzin wieczornych.

– Zgłoszenia dotyczą na ten moment przede wszystkim powalonych drzew i gałęzi. Na godz 14:00 odnotowaliśmy 164 zgłoszenia na terenie województwa, na terenie Szczecina – ponad 40. W Szczecinie konar drzewa uszkodził dach, jedno z drzew spadło też na zaparkowany samochód. Brak osób poszkodowanych – mówi Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Powalone drzewo zablokowało ruch m.in. na ul. Bohaterów Warszawy. Utrudnienia występują także na Pomorzanach i Warszewie. Jeden pas ruchu został zablokowany przed wjazdem na rondo na pl. Szarych Szeregów. Drzewo upadło także na drogę przy rondzie Regana w kierunku Kijewa.

Straż miejska przygotowała worki z piaskiem dla mieszkańców Krzekowa, Bezrzecza i Pogodna.

– Ul. Misia Wojtka, Cukrowa, Drozdowa, Inspektowa, Sianokosów. To są miejsca newralgiczne, zagrożone zalaniem. Reagujemy na bieżąco na sygnały od mieszkańców – mówi Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej w Szczecinie.

Tradycyjnie przez intensywne opady pod wodą znalazła się ulica Derdowskiego, co generuje poważne utrudnienia w ruchu. Na miejscu są policja i straż miejska.

– Jeden pas został wyłączony z ruchu na skrzyżowaniu ul. Derdowskiego i Taczaka. Ulica jest przejezdna, ale z powodu podtopienia konieczne jest bieżące wspieranie kierowców – mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. 

IMGW wydał dla naszego regionu trzeci najwyższy alert burzowy.