23 września szczecińska Filharmonia koncertem z udziałem austriackiego pianisty Ingolfa Wundera, rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Zapowiedzi programowe są bardzo interesujące, a niektóre z nich nawet zaskakujące

Andrzej Oryl, dyrektor Filharmonii, powiedział, że będzie to prawdopodobnie przedostatni sezon w budynku  przy placu Armii Krajowej. „Zamierzamy skoncentrować się podczas niego na pozyskaniu nowych widzów i zachęceniu do powrotu w nasze progi, tych, którzy dawno u nas nie byli.” Temu celowi służą m.in. występy plenerowe z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii. 20 maja 2012 roku w Teatrze Letnim w ramach Juwenaliów zabrzmi muzyka filmowa Ennio Morricone (m.in. z takich produkcji jak„Misja”, „Nietykalni” i „Bękarty wojny”), a koncert będzie wzbogacony o pokazy laserowe. 1 czerwca również w tym samym miejscu w programie „Muzyczne Baśnie na Dzień Dziecka” usłyszymy m.in. kompozycję „Piotruś i wilk”. Natomiast na 8 czerwca zaplanowano  „Nocne serenady w Różance” (w programie „Eine Kleine Nachtmusic” Mozarta i „Serenada na smyczki” M.Karłowiccza).

 

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem będzie także tegoroczny, grudniowy występ zatytułowany „Nino Rota w 100-lecie urodzin”, w którym szczecińską orkiestrę poprowadzi dyrygent Giovanii Pelliccia, a czynione są starania by wzięli w nim udział także włoscy muzycy z Bari. Program sezonu obejmuje także takie koncerty jak:  „Szekspir w muzyce” (podczas którego usłyszeć będzie można m.in. „Sen nocy letnie” F.Mendelhssohna-Bartholdy`ego),  wyznaczony na 18 listopada, karnawałowy występ „Viva Rossini” (7 stycznia) czy „Koncert Gwiazd” z udziałem Grażyny Brodzińskiej i Jacka Wójcickiego (27 stycznia).

W innych wydarzeniach będą uczestniczyli tak cenieni instrumentaliści jak m.in. , wiolonczelista Marcin Zdunik, skrzypek Bartłomiej Nizioł , którzy jeszcze w szczecińskiej Filharmonii nie występowali. Ten ostatni muzyk uświetni 16 marca jeden z koncertów cyklu „Spadkobiercy mistrza Haydna”, który jest pomysłem dyrektora artystycznego, Mykola Diadury. Według jego zapewnień w tym sezonie filharmonicy szczecińscy  zaprezentują się jako „całkiem nowa orkiestra, pokazując nową jakość wykonawczą.”

Na zakończenie sezonu przygotowano koncert „Pamięci Catmen” z udziałem znanej wielu telewidzom,  Alicji Grzegorzewskiej (16 czerwca).