Po raz pierwszy w Szczecinie, dnia 29.04.2007 został rozegrany mecz football’u amerykańskiego. Na stadionie w Wielgowie Husaria Szczecin zmierzyła się Devils Wrocław, gdzie szczecińska drużyna wystąpiła w barwach biało-czerwonych, a w goście żółto-czarnych.
Mecz rozpoczął się po godz. 12, lecz widownia zebrała się ponad godzinę wcześniej, aby zająć dobre miejsce oraz posłuchać muzyki o którą zadbali: Selecta olaH, DJ Grease oraz Brewery Szein. Kibice szaleli, odkąd tylko drużyny weszły na boisko. W trakcie emocjonującej gry na boisko musiała wjeżdżać dwukrotnie karetka po kontuzjowanych wrocławskich graczy. Mecz zakończył się wynikiem 7:12 dla Devils Wrocław.

Organizacja była doskonała! Już po rozpoczęciu meczu można było skusić się na bigos lub szaszłyki, a zaraz obok punktu gastronomicznego był przygotowany plac dla dzieci. Jak na festyn rodzinny przystało – każdy z członków mógł znaleźć dzisiaj w Wielgowie coś dla siebie. Fanatycy football’u kibicowali, skuszeni zapachem jedli a dzieciaki skakały na dmuchanych materacach lub jeździły bryczką. Po fascynującej grze na przybyłych czekały kolejne atrakcje, które zakończył o godz. 22 pokaz sztucznych ogni. Z tego, co zaobserwowałam uczestnikom dzisiejszej imprezy bardzo podobała się atmosfera - byli uśmiechnięci i chyba każdy poczuł nadchodzącą majówkę… Zapraszam na podobne festyny i imprezy pod gołym niebem, warto!