Ważna informacja dla osób, które podróżują zielonymi autokarami na liniach krajowych i międzynarodowych. Od czerwca zmienia się miejsce odjazdu autokarów Flixbusa, wszystkie linie zaczynać swój kurs będą na dworcu autobusowym.

Od najbliższego czwartku - 1 czerwca Flixbusem na trasie Szczecin - Berlin pojedziemy z nowego przystanku. Z powodu remontów ul. Kolumba i ul. Dworcowej miejsce odjazdów zostaje przeniesione na dworzec autobusowy, przy placu Grodnickim 1 (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej – PKS). Autokary Flixbusa będą odjeżdżać tam ze stanowiska nr 10. Przystanek w Warzymicach obsługiwany będzie bez zmian.

Zmiana początkowego przystanku dotyczy również innych tras obsługiwanych przez zielone autokary partnerów Flixbusa:

• Stargard - Szczecin - Berlin,

• Kołobrzeg - Szczecin - Berlin,

• Szczecin – Zakopane,

• Gdańsk - Szczecin – Berlin,

• Olsztyn - Szczecin – Rotterdam,

• Szczecin – Medyka,

• Szczecin - Busko-Zdrój,

• Szczecin – Warszawa, v • Szczecin - Warszawa przez Bydgoszcz.

Flixbusem do Berlina. Co godzinę.

Jednocześnie od 8 lipca br. zwiększy się częstotliwość przejazdów Flixbusa do Berlina o dodatkowy wyjazd o godzinie 06.00 (na trasie Szczecin - Berlin lotnisko BER). Dzięki czemu do stolicy Niemiec będziemy mogli wyruszyć zieloną linią praktycznie co godzinę. Przystanki w Berlinie pozostają bez zmian. Flixbusem możemy dotrzeć przede wszystkim na lotnisko Berlin Brandenburg, obecnie aż 10-12x dziennie. Jak obiecuje przewoźnik – w tym sezonie ilość kursów na lotnisko BER zwiększy się do 15 razy na dobę. Pozostałe przystanki Flixbusa w Berlinie to: Alexanderplatz, dworzec autobusowy – ZOB oraz Südkreuz.

Nowe linie do kolejnych 5 krajów

FlixBus rusza w pełni z sezonem letnim 2023. W tym roku oferta zwiększa się o kilkadziesiąt połączeń, w tym o nowe linie do kolejnych 5 krajów: Luksemburga, Szwecji, Słowenii, Rumunii i Szwajcarii.

Nowe kierunki ze Szczecina

Ze Szczecina pasażerowie autokarów Flixbusa pojadą już w najbliższych tygodniach w kierunkach:

• Szczecin - Berlin - Magdeburg - Kassel - Dortmund - Düsseldorf

• Świnoujście - Szczecin - Berlin.

Flixbus – największy gracz na rynku autokarowym

Flixbus to największa firma autokarowa w Europie, obsługująca na naszym kontynencie i poza nim ok. 400 000 połączeń dziennie do około 2500 miast w 35 krajach. Firma Flixmobility powstała w 2013 r. obecnie w grupie Flixbus współpracuje kilkuset przewoźników autokarowych z całej Europy. Rozbudowana siatka Flixbusa umożliwia tanie podróżowanie do najdalszych zakątków Europy a bilety można wykupić dużo taniej decydując się na zakup z dużym wyprzedzeniem. Pierwszym polskim buspartnerem Flixbusa była szczecińska firma Follow me!, do dziś pozostająca najwyżej ocenianym przewoźnikiem w polskiej grupie. Obecnie pod zielonymi barwami jeździ w kraju ponad 30 firm autokarowych.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.flixbus.pl, na której już teraz można rezerwować bilety na podróże aż do stycznia 2024 roku!