Gala rozdania nagród Business Club Szczecin za nami. Statuetki po raz 19 trafiły do wybitnych firm oraz osobistości regionu. W gronie zwycięzców znalazła się Spółka Fast Terminals, która w naszym mieście działa już od prawie 30 lat.

– Pragnę podkreślić, że działania laureatów nagród w specyficznym roku 2020, to podkreślenie, jak ważny jest biznes. Gdybyśmy zapytali mieszkańców Szczecina, czy kojarzą zwycięzców, to odpowiedzieliby, że tak – przekonuje Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin. – To oni rozwijają nasze miasto. Czasy koronawirusa nie tylko walka z epidemią, ale także dostosowanie się, ewolucja, umiejętność radzenia sobie. Dzięki taki osobom jak laureaci Szczecin rośnie w siłę. Podczas XIX Gali Biznesu Nagrody Gospodarcze za 2020 rok wręczono 5 laureatom, w tym firmie przeładunkowej Fast Terminals.

Spółka Fast Terminals zaczęła swoją działalność w styczniu 1992 roku jako spółka JV Fast Line i Zarząd Portu Szczecin i Świnoujście. Od 2007 Fast Line wykupiła udziały Portu i stała się jedynym właścicielem firmy. Sześć lat później wybudowano drugi terminal na Nabrzeżu Greckim. A spółka nadal się rozwija.

– Na co dzień pracujemy na czterech nabrzeżach o łącznej długości ponad 700 metrów – przyznaje Krzysztof Sadowski, nowy dyrektor zarządzający spółki.

Dynamiczny rozwój spowodował, że obecnie Fast Terminal zatrudnia 50 pracowników, posiada 6 dźwigów samojezdnych i wiele sprzętu przeładunkowego z magazynami.

– To co nas wyróżnia, to uniwersalny charakter działalności naszej spółki. Przeładowujemy zarówno materiały drobnicowe, takie jak papier, drewno, stal, jak i ładunki masowe, np. nawóz. Naszą dewizą jest szybkość działania. Podejmujemy się każdego wyzwania i zawsze jesteśmy na czas z wykonaniem usługi przeładunkowej i składowej – zapewnia Sadowski. – Pracujemy nie tylko dla branży spożywczej, ale również dla przemysłu ciężkiego, w tym dla branży samochodowej.v – W ciągu 29 lat naszej działalności przechodziliśmy różne okresy, a czas pandemii był szczególnie trudny. Nasza załoga jest na pierwszej linii frontu, bo to do nas przyjeżdżają samochody ciężarowe, przypływają statki z całego świata. Szczęśliwie udało nam się ten czas przejść bez większych przerw w pracy – przyznaje Jan Stasiak, wieloletni były prezes firmy. – Jako prezes pracujący od 29 lat, mogę stwierdzić, że to dzięki naszym pracownikom osiągnęliśmy sukces w 2020 roku. Udało nam się zakończyć dobrym wynikiem finansowym, może i najlepszym w naszej historii.

– Ta nagroda dla nas jest ogromnym zobowiązaniem. To przede wszystkim efekt i wysiłek naszych pracowników. W tych trudnych czasach nie mieliśmy dnia przestoju. To jest wielka sprawa, ponieważ dzięki naszej pracy możliwe jest zapewnienie cyklu produkcyjnego, logistycznego. Chciałbym podziękować wszystkim naszym pracownikom, którzy w sposób odpowiedzialny pomogli wypracować tę nagrodę – przyznaje Sadowski.