Środowisko dziennikarskie na corocznych balach mediów w Szczecinie spotykało się przez wiele lat. Tradycja została zaniechana, ale po 8 latach bal wraca pod nazwą „Bal(anga) mediów” i odbędzie się w wyremontowanym Rocker Club Szczecin już 10 lutego. Bilety, które jednocześnie są cegiełkami na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, można jeszcze nabyć.

Dziennikarze i politycy na wspólnym parkiecie. Obecność potwierdzili: prezydent, marszałek i wojewoda

Bal mediów wraca po ośmiu latach przerwy – ostatnia edycja odbyła się w 2016 roku. Obecność na imprezie zaplanowanej na 10 lutego licznie potwierdziły szczecińskie redakcje. Będą dziennikarze Gazety Wyborczej, wSzczecinie.pl, Radia Eska, Magazynu Szczecińskiego Prestiż, MM Trendy, TVN, Super FM i Polsatu. Wiadomo, że w wydarzeniu wezmą udział również prezydent Szczecina Piotr Krzystek, marszałek Olgierd Geblewicz oraz wojewoda Adam Rudawski. 

– Balem mediów ruszamy z Rockerem po remoncie. Chcemy zintegrować polityków, lokalne media, mamy potwierdzenia od wszystkich mediów lokalnych, politycy również bardzo przyjemnie zareagowali na naszą propozycję. Będą prezydent Krzystek, marszałek Geblewicz oraz wojewoda Rudawski. Będzie także Dariusz Wieczorek – mówi Grzegorz Smolny z Rocker Club Szczecin.

Wymiar charytatywny imprezy

Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny. Środki z zakupionych cegiełek i licytacji trafią na konto Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

– Wśród przedstawicieli mediów i naszej społeczności lokalnej działalność hospicyjna ma duży szacunek, jesteśmy zauważani i czujemy, że o trudnych tematach mówimy w sposób otwarty. To wsparcie jest dla nas bardzo cenne – mówi Kinga Krzywicka z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Bal mediów to również część artystyczna, podczas której wystąpią aktorzy Teatru Polskiego – Olek Różanek i Krzysztof Niewirowski. Będzie można usłyszeć również saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego. Imprezę poprowadzi Marcin Jarczyński.

Osoby zainteresowane zakupem cegiełek na bal mogą to zrobić w Rocker Club Szczecin.

fot. archiwum magazynu Prestiż