Druga połowa trybun na stadionie zostanie udostępniona kibicom po zakończeniu procedury odbiorowej. Pojawiły się informacje, że może to nastąpić przed zaplanowanym na 27 sierpnia meczem z Zagłębiem Lubin. Miasto tonuje jednak te optymistyczne nastroje.

„Głos Szczeciński” poinformował w swoim portalu, powołując się na powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, że w przyszłym tygodniu na stadionie powinny zakończyć się procedury odbiorowe. Oznaczałoby to, że nie ma już formalnych przeszkód, by na następny mecz trybuny w całości wypełniły się kibicami.

W odpowiedzi, miasto w rozesłanym do mediów komunikacie przyznaje, że odbiory są na ostatniej prostej, ale konkretnego terminu oddania do użytku całego stadionu nie można jeszcze podać.

– Na dzień dzisiejszy żadna data nie jest pewna. O ile pod względem budowlanym i BHP obiekt będzie gotowy, to pod kątem zwykłego użytkowania pozostaje jeszcze trochę pracy do zrealizowania w ramach odbioru inwestorskiego. Mowa tu choćby o regulacji systemu BMS, który jest odpowiedzialny za zarządzanie budynkiem – np. sterowaniem klimatyzacją, wentylacją, ogrzewaniem, oświetleniem, instalacjami pomiarowymi itp., czy pracach porządkowych, jak i montażem wyposażenia wewnętrznego obiektu – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Data otwarcia wszystkich trybun ma zostać podana, gdy zakończą się czynności odbiorowe pomiędzy Doraco (wykonawca) a Szczecińskimi Inwestycjami Miejskimi (zamawiający) i miasto przekaże obiekt Pogoni.

– Pracujemy nad tym, aby kibice możliwie szybko zasiedli na wszystkich trybunach, jednak nadmierny pośpiech nie jest w tym przypadku wskazany. Dopiero obiekt w pełni funkcjonalny można przekazać użytkownikowi – podkreśla Piotr Zieliński.

Docelowo Stadion Miejski będzie miał 21 163 miejsca. Sobotni mecz z Wisłą Płock będzie mogło obejrzeć nieco ponad 9 tys. osób.