Projekty nowoczesnych jachtów i łodzi motorowych dla Hanse Yachts powstawać będą w biurze projektowo-badawczym na Łasztowni. Przy ul. Wendy ulokował się Balticdesign Institute.

Główna siedziba Hanse Yachts mieści się w Greifswaldzie. Pierwszą inwestycję tej grupy na Pomorzu Zachodnim było uruchomienie zakładu produkcyjnego Technologii Tworzyw Sztucznych w Goleniowie. Teraz w naszym regionie powstawać będą też projekty jachtów, łodzi motorowych i katamaranów.

– Zaledwie rok temu wpadliśmy na pomysł, aby otworzyć Balticdesign Institute właśnie w tym miejscu. Po raz pierwszy w naszej historii oddajemy możliwość projektowania w inne ręce niż te, które są w spółkach niemieckich. To dla nas duży krok – mówi Jens Gerhardt, CEO w grupie Hanse Yachts, podczas otwarcie nowego biura.

Balticdesign Institute zatrudni m.in. specjalistów z zakresu inżynierii budowy statków, inżynierii konstrukcyjnej oraz projektowania jachtów. Współpracować będzie ze szczecińskimi uczelniami – Akademią Morską, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, a także Akademią Sztuki. Atutem lokalizacji w Szczecinie ma być jego dogodne położenie w pobliżu hal produkcyjnych i morski potencjał Pomorza Zachodniego.

– To właśnie województwo zachodniopomorskie daje nam możliwości rozwoju. Szczecin wraz z Balticdesign Institute dołączy do najbardziej znaczących miast świata na mapie żeglarstwa. Bardzo się cieszę, że firma Hanse Yachts zdecydowała się na tę inwestycję właśnie w Szczecinie – podkreślał Maciej Twardowski, dyrektor zarządzający w Technologii Tworzyw Sztucznych.

– Grupa Hanse Yachts znajduje się już na Pomorzu Zachodnim, ale teraz pojawia się nowa forma aktywności, za którą bardzo dziękuję. Mówimy tutaj nie tylko o działalności produkcyjnej, ale także o stworzeniu nowych możliwości. Jestem przekonany, że jachty Hanse Yachts staną się markową propozycją całego Pomorza Zachodniego – dodawał Stanisław Wziątek, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.

Hanse Yachts jest jednym z największych producentów luksusowych jachtów w Europie. W swojej ofercie ma też łodzie motorowe i katamarany.