Centrum Stomatologii Estetycznej Monika Bogusz zwyciężyło w kolejnej edycji plebiscytu "Równa firma" organizowanego przez Koło Naukowe "Biznes-Innowacje-Networking" działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas uroczystej gali przyznano także kilka wyróżnień oraz tytuł "Menadżera i menadżerki roku". Trafiły one do Krzysztofa Bratkowskiego z Grupy Polmotor oraz Renaty Długaszek z Hotelu Dana.

"Wielki zaszczyt i wyróżnienie". Wybrano odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorców

Ideą plebiscytów "Równa firma" i "Menadżer roku" jest wspieranie przedsiębiorców, którzy wykazują się społeczną odpowiedzialnością biznesu. Kapituła złożona z pracowników naukowych, studentów, przedstawicieli świata lokalnej gospodarki oraz organizacji pozarządowych nagradza przedsiębiorców, którzy prezentują pozytywne postawy i mogą być wzorem działania dla innych firm. Jak mówi dr Katarzyna Kazojć, inicjatorka plebiscytów, z roku na rok zyskują one coraz większy prestiż:

– Pracodawca odpowiedzialny społecznie jest w stanie lepiej przyciągać pracowników działających społecznie. Co roku trudniej nam wybrać laureatów, skala zainteresowania konkursem jest dla nas pozytywnym zaskoczeniem.

Tytuł "Menadżera roku" zdobył Krzysztof Bratkowski pracujący na co dzień w grupie Polmotor.

– Znalazłem się w gronie wspaniałych przedsiębiorców, którzy pracują w wielkich firmach i sama nominacja była dla mnie czymś wyjątkowym. Nagroda to coś niesamowitego, mam jeszcze większy zapał do działania i rozwoju – mówił menadżer.

"Menadżerką roku" została Renata Długaszek, dyrektor zarządzająca Hotelu Dana.

– To dla mnie ogromne zaskoczenie i wyróżnienie, bo pracuję w Szczecinie od dwóch lat, nie spodziewałam się, że otrzymam tak prestiżowe wyróżnienie po tak krótkim czasie. To wielki zaszczyt, bardzo dziękuję – mówiła laureatka.

Oto firmy, które zostały wyróżnione przez kapitułę konkursu:

Laureat  plebiscytu "Równa firma" 2019: Centrum Stomatologii Estetycznej Monika Bogusz

Nagroda za najbardziej odpowiedzialną społecznie firmę z województwa zachodniopomorskiego w 2019 roku (dwie firmy, które punktację miały zbliżoną do laureata): Marshal food i Kancelaria Prawnicza SDO Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy.

Nagroda w kategorii Aktywność Społeczna w 2019 roku: Kleist Jubiler.

Nagroda w kategorii Innowacje Społeczne w 2019 roku: VR Planet.

Nagroda w kategorii Edukacja i Rozwój w 2019 roku: infinIT Codelab Sp. z o.o.

Nagroda dla oddziału w województwie zachodniopomorskim: Keller Polska Sp. z o.o.

Nagroda w kategorii Równy Pracodawca w 2019 roku: Brandrocket - agencja digital marketingu

Portal wSzczecinie.pl był patronem medialnym wydarzenia.