koncerty

Chopin w Willi Lentza | Andrzej Wierciński

fot. materiały prasowe/ fot. M. Szałkiewicz

Gdzie?
Willa Lentza
Kiedy?
Poniedziałek, 16.08.2021
O której godzinie?
18:00
Opis wydarzenia
Pod koniec lipca br. zakończyły się w Warszawie eliminacje do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wśród 96. uczestników tego prestiżowego wydarzenia Polskę reprezentować będzie m.in. Andrzej Wierciński. Znakomity wirtuoz przyjmując zaproszenie Willi Lentza, zgodził się przedstawić recital chopinowski.

 

Andrzej Wierciński jest wielokrotnym stypendystą m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Yamahy, Fundacji „Sinfonia Varsovia” oraz Krystiana Zimermana. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach odbył też studia podyplomowe na jednej z najbardziej renomowanych uczelni w Europie – Universität Mozarteum Salzburg, w klasie Profesora Pavla Gililova.

Wśród najważniejszych osiągnięć artystycznych wirtuoza fortepianu, na szczególną uwagę zasługują – I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015), I miejsce w 6. Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Budapeszcie (2014) i III miejsce w 3. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2014).

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję