W Szczecinie trudno o lepiej skomunikowaną lokalizację niż pl. Rodła. Teraz można tam przenieść swoją firmę, bo w budynku Pomeranusa (znanym mieszkańcom głównie jako siedziba ZUS) powstała nowa przestrzeń biurowa pod wynajem. – Na życzenie klientów możemy ją dostosować dokładnie do ich potrzeb – podkreśla Marcin Raubo, prezes spółki Marina Developer.

Do wynajęcia są pomieszczenia po dawnym Banku Zachodnim WBK. Odświeżone przez nowego właściciela i gotowe do przyjęcia pracowników z różnych branż.

– Rozległe przestrzenie techniczne pod instalacje i serwerownie, pozwalają stworzyć optymalne warunki praktycznie dla wszystkich. Świetnie odnajdą się tutaj firmy z sektora IT, medycznego i wielu innych. W zależności od potrzeb możemy zaoferować zarówno dużą przestrzeń do 1200 m2, jak i małe 50-metrowe biuro. Elastyczność to nasza duża zaleta – mówią przedstawiciele Marina Developer.

Dla zainteresowanych najmem firm przygotowano łącznie ponad 2 tys. m2, czyli dwa piętra (6. i 7.) Pomeranusa. Dodatkowo podzielone są one na skrzydła, więc tym łatwiej urządzić tam własną przestrzeń.

„Lokalizacja jest totalną petardą. Nikt nie jest w stanie z nią konkurować”

Pierwsi najemcy już się wprowadzili. Sami decydowali, czy chcą zostawić gabinetowy układ mniejszych pomieszczeń (po pracownikach banku), czy poprosić o wyburzenie ścian i stworzyć open space. W rozmowach z właścicielami przyznają, że najbardziej skusił ich adres, pod który mogli się przenieść.

– Lokalizacja jest totalną petardą. Nikt nie jest w stanie z nią konkurować, bo po prostu nie można mieć lepszej. Dojazd nie jest żadnym problemem, mamy dużą liczbą miejsc postojowych w parkingu podziemnym i nadziemnym, a obok duży węzeł komunikacji miejskiej. Niewątpliwym atutem jest też duża palet usług w najbliższej okolicy – przekonuje Marcin Raubo.

Do tego dochodzi niebagatelna wartość dodana – widoki z okna na Park Żeromskiego, Wały Chrobrego, cerkiew czy Filharmonię.

Piwnice z sejfami z pancernymi drzwiami

Do Mariny Developer należą również pomieszczenia na parterze, dla których wypracowywane jest obecnie najlepsze zastosowanie. Ciekawostką jest dawna bankowa piwnica, w której zachowały się olbrzymie sejfy z grubymi ścianami i pancernymi drzwiami.

Biurowiec Pomeranus (adres: Matejki 22) zbudowano w latach 1992-95. To 35-metrowy budynek z dziewięcioma kondygnacjami. Szczecinianie kojarzą ten gmach przede wszystkim jako siedzibę ZUS-u. Jego współwłaścicielami od lat byli jednak również Główny Urząd Statystyczny, spółka Polaris i Santander Bank.

To właśnie od banku część udziałów kupiła Marina Deweloper, znana przede wszystkim z inwestycji mieszkaniowych, na czele z apartamentowcem CLUBHOUSE nad brzegiem jeziora Dąbie.