W letnie weekendy pociągi do Świnoujścia będą kursować średnio co godzinę. Więcej połączeń pojawi się też na trasie do Kołobrzegu, a w rozkładzie znajdą się wakacyjne pociągi z Koszalina do Mielna.

Więcej pociągów Polregio wyjechało w kierunku wybrzeża już w długi czerwcowy weekend i zostaną w rozkładzie do końca wakacji. – Pociągiem podróżuje się wygodnie i bezpiecznie. A gdy drogi są zakorkowane, pociągiem dojedzie się szybciej - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Pociąg „Błękitny” pokonuje trasę ze Szczecina do Świnoujścia w 82 minuty, a w Międzyzdrojach jest po 69 minutach. Odjeżdża on ze Szczecina Głównego w ten weekend o godz. 9.08, a w wakacyjne weekendy o godz. 8.57. Pozostałe pociągi na tej trasie jeżdżą tylko nieco wolniej, podróż trwa wtedy kilka lub kilkanaście minut dłużej. Zestawiane są z dwóch lub trzech zespołów trakcyjnych, by nie zabrakło miejsc, są też dostosowane do przewozu większej liczby rowerów (30).

Codziennie kursował będzie dodatkowy, wakacyjny pociąg ze Szczecina do Kołobrzegu (odjazd o godz. 9.02). W weekendy zostanie zapewnione wieczorne połączenia powrotne, pociąg odjeżdżający z Kołobrzegu o godz. 19.40.

Tradycją są już wakacyjne przejazdy na trasie Koszalin – Mielno. Tę krótką trasę obsługiwać będzie na co dzień 7 par pociągów, a w weekendy nawet 11. To efekt współpracy samorządu województwa, Koszalina i Gminy Mielno.

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy można znaleźć na portalpasażera.pl.