Na koncertowy, inauguracyjny dzień Festiwalu Przecław ludzie przyjechali z całej Polski. W piątkowy upalny wieczór przy budynku GOKSiR rozbrzmiały pierwsze po długiej przerwie koncerty gwiazd: Michała Szczygła, Dawida Kwiatkowskiego i Agnieszki Chylińskiej. Niektórzy fani przyjechali pod bramy festiwalu już w nocy.

 

Nie tylko publiczności towarzyszyło wiele emocji, ale także organizatorzy i artyści nie kryli wzruszenia i ekscytacji ze swoich powrotów do wystąpień na żywo.

- Nastroje są świetne - mówi Mateusz Iżakowski z GOKSiR w Przecławiu. - Festiwal został przełożony równo o rok. W 2020 roku także planowaliśmy go na połowę czerwca, ale pandemia pokrzyżowała nam plany. Już wtedy organizowaliśmy koncert Agnieszki Chylińskiej, który musiał być przekładany - w końcu udało się ustalić z managmentem artystki nową datę na czerwiec 2021. Dodatkowo na scenie pojawił się Dawid Kwiatkowski, o którego popularności świadczy fakt, że pierwsze fanki z całej Polski przyjechały pod bramy GOKSiRu już o 3:00 w nocy. Michał Szczygieł to gwiazda, która wystąpiła podczas festiwalu jako pierwsza. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ 18 czerwca to także data premiery jego płyty pt.: "Tak jak chcę".

Kolejne dwa dni wydarzenia to teatralna sobota z premierowym spektaklem „KORA. Falowanie i spadanie” Bałtyckiego Teatru Dramatycznego oraz familijna niedziela z atrakcjami dla całej rodziny.

Podwójny spontan na dobry nastrój

Michał Szczygiel rozpoczął festiwal - nie tylko w pełni słońca, ale również z wyraźnie zauważalną pogodą ducha. Nie tylko jego muzyka, ale również sceniczna ekspresja pozwoliły publiczności przenieść się w prawdziwie wakacyjny klimat. Ta energia na pewno spodobała się publiczności, która głośno wzywała artystę na bis, podczas którego po raz drugi rozbrzmiał energiczny "Spontan".

Premiera na żywo najnowszego singla. "Kompletnie mnie nie zawiedli"

Nie tylko Michał Szczygieł podczas festiwalu miał swoją premierę, ale także Dawid Kawiatkowski, który po raz pierwszy zaprezentował swoim fanom najnowszy singiel "Bez Ciebie".

- Ten koncert to był naprawdę dobry, pierwszy koncert - dzieli się wrażeniami po występie Dawid Kwiatkowski. - Byłem bardzo ciekaw, jak publiczność odbierze "Bez Ciebie" na żywo, ale kompletnie mnie nie zawiedli. Znali każde słowo, pięknie było widać ze sceny, jak na ich ustach maluje się tekst, który niedawno pisałem w nocy. Jestem bardzo wdzięczny, to naprawdę niesamowite uczucie!

Podczas koncertu emocje sięgały zenitu. Szeroki uśmiech nie schodził z ust artysty, a w stronę publiczności co chwilę padały słowa podziękowania, radości z możliwości wspólnego koncertowania.

Dużo radości, tańce, sto lat i "stare jare" utwory

Ta sama radość - tak trudna do opisania - widoczna była podczas występu Agnieszki Chylińskiej, która już podczas pierwszych chwil na scenie oznajmiła publiczności: "Nie dam Wam dzisiaj spokoju!" oraz "Całą sobą jestem przeszczęśliwa i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten koncert się odbył".

Można śmiało napisać, że muzyka nabiera jeszcze lepszego brzmienia, gdy kieruje się ją bezpośrednio do ukochanej publiczności. Każdy artysta buduje ze swoimi fanami unikalną więź, prowadzi jedyną w swoją rodzaju komunikację, porusza się na scenie w indywidualny sposób i inną energią zaraża publiczność. I to jest piękne. Agnieszka Chylińska szalała energicznie podcas koncertu i zachęcała do tego obecnych pod sceną, żartowała i zaczepiała wybrane osoby, a także poprosiła o urodzinowe sto lat - publiczność w Przecławiu zaserwowała Agnieszce wersję iście weselną.

"GOKSiR nie zamyka się na lato"

To nie były zwykłe koncerty. To były prawdziwe "powroty do domu". I zapewne takie właśnie doświadczenia będą płynąć ze scen koncertowych w najbliższym czasie. Dobrą wiadomością będzie więc fakt, że jeszcze w te wakacje wystąpią w Przecławiu m.in.: KULT, Daria Zawiałow, O.S.T.R., Lady Pank czy Bajm.