Firma Calbud zapowiedziała nową inwestycję mieszkaniową u zbiegu ulic Księcia Bogusława X i Władysława Łokietka. Najpierw zburzony zostanie pawilon sklepu Społem. „Orion” przeniesie się w przyszłości do parteru nowej kamienicy, która stanie w tym miejscu.

 

Inwestor nazwał nowy budynek Kamienicą Bogusława X. Na pięciu kondygnacjach znajdzie się tam 79 mieszkań: lokale typu studio z wyodrębnioną częścią sypialną (27-34 m2), mieszkania 2-pokojowe (31-43 m2) i 3-pokojowe (49 m2). Będą dostępne z dwóch klatek schodowych - od strony Bogusława X i Łokietka.

Sklep spożywczy Społem zajmie parter budynku. Podobne rozwiązanie zastosowano w szczecińskim śródmieściu podczas budowy kamienicy przy ul. Monte Cassino.

Wcześniej realizację nowego budynku mieszkalnego przy skrzyżowaniu ulic Bogusława X i Łokietka zapowiadała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Widok”. Przedstawione wówczas wizualizacje budziły sporo negatywnych komentarzy. Teraz jest nowy inwestor i nowy projekt. Calbud zapowiada, że budowa rozpocznie się na początku lipca 2021 roku.