Ogłoszono przetarg na zbycie przedwojennego budynku przy ul. Mickiewicza 69. Wcześniej był tam Instytut Zarządzania i Inwestycji Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Uczelnia bezskutecznie próbowała sprzedać ten budynek już wcześniej. W nowym przetargu cenę wywoławczą ponownie ustalono jednak na poziomie 4 milionów złotych.

Przedmiotem postępowania jest nieruchomość, w skład której wchodzi działka o powierzchni 266 m² oraz posadowiony na niej budynek o powierzchni użytkowej 880 m².

Przetarg ustny odbędzie się 28 października o godz. 12:00 w budynku administracji US przy al. Papieża Jana Pawła II 31, w pokoju 109. Najpóźniej godzinę wcześniej trzeba złożyć odpowiednie dokumenty, a do 27 października wpłacić wadium w wysokości 200 tys. zł.

Budynek przy ul. Mickiewicza 69 oddano do użytku w 1928 r. Pierwotnie mieściła się tam Budowlana Kasa Oszczędności (Städtische Sparkasse). Po wojnie nieruchomość przejęły uczelnie – najpierw Politechnika Szczecińska, a później Uniwersytet Szczeciński. Obok funkcjonował kiedyś Urząd Stanu Cywilnego, a dziś jest siedziba zarządu regionu Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TEŻ: Przez ponad 100 lat była to siedziba banków. Teraz wprowadzą się tam studenci