W miejscu biurowca Ornament przy pl. Szyrockiego planowany jest kolejny budynek mieszkalny w ramach powstającego w tej okolicy osiedla deweloperskiego. Inwestor złożył niedawno wniosek o pozwolenie na rozbiórkę.

 

Od kilku lat, między al. Powstańców Wielkopolskich a ul. Dąbrowskiego, realizowane są kolejne etapy osiedla Ornament. To inwestycja warszawskiej spółki White Stone Development. Na razie powstało 5 budynków, w których sprzedano wszystkie mieszkania.

Ostatni budynek mieszkalny zaplanowano w miejscu starego biurowca. Realizacja tego etapu prac budowlanych jest coraz bliżej, inwestor złożył niedawno wniosek o zgodę na prace rozbiórkowe. Jak będzie wyglądał budynek, który stanie tuż przy pl. Szyrockiego?

– Obecnie budynek B5 znajduje się w fazie projektowej, więc jeszcze jest za wcześnie na mówienie o szczegółach – poinformowano nas w biurze sprzedaży osiedla Ornament.

Nazwa osiedla nawiązuje oczywiście do historii miejsca, w którym powstaje. W latach 1959-73 swoją stałą bazę wybudowała tam Spółdzielnia Pracy Ornament. Jej częścią był wspomniany biurowiec, który wkrótce zostanie zburzony.