Coraz bardziej zaawansowane są prace przy budowie Węzła Łękno. Ich postęp najlepiej widać na przygotowanym przez miasto filmie z drona.

Prace trwają już prawie pół roku. Do ich zakończenia pozostało jednak jeszcze kolejne półtora roku. Kierowcy muszą się niemal przez cały czas liczyć z utrudnieniami w najbliższej okolicy. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

- Roboty drogowe idą pełną parą. W minionych dniach wykonawca zdjął warstwę humusu przy jednej z planowanych łącznic węzła, wykonywany był również nasyp na trasie obwodnicy. W ramach prac przy wiaduktach wykonywane były pale wiercone. Wykonawca zajął się także montażem zbrojenia muru oporowego – informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Roverpol i Rover Alcisa. Ich koszt to 129 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych kwotą 73 mln zł.

Efektem końcowym będzie kolejny fragment obwodnicy śródmiejskiej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do al. Wojska Polskiego) oraz węzeł komunikacyjny przy al. Wojska Polskiego. Przebudowana zostanie też linia kolejowa biegnąca wzdłuż nowej jezdni. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.