- Prawo i Sprawiedliwość realizuje testament Lecha Kaczyńskiego. Marzył o Polsce, w której będzie królowała uczciwość i sprawiedliwość a nie cynizm i draństwo - mówił europoseł Joachim Brudziński w trakcie spotkania z wręczenia czeków dla zachodniopomorskich samorządowców w ramach rządowego programu “Polski Ład”. Szczecin otrzymał ponad 56 milionów złotych.

Zdaniem Joachima Brudzińskiego podwaliny “Polskiego Ładu” zostały położone już w 2009 roku w Białogardzie. Wówczas - w trakcie kampanii wyborczej - Lech Kaczyński spotkał się z kobietą, która od kilkunastu lat była bezrobotna.

“Realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego”

- Ta bieda w Białogardzie uderzyła w oczy Lecha Kaczyńskiego. Teraz nasz obóz polityczny realizuje testament Lecha Kaczyńskiego. To dzięki woli i determinacji Jarosława Kaczyńskiego możemy to robić Dziękuję samorządowcom za ich odpowiedzialne podejście do tego przełomowego programu jakim bez wątpienia jest “Polski Ład” - dodał europoseł Brudziński.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker dodał, że rząd rozdysponował 23 miliardy złotych na 4 tysiące projektów samorządowych.

- Staraliśmy się, aby jak najwięcej samorządów mogło zrealizować jak najwięcej inwestycji. Dodam, że 4 listopada prezes Banku Gospodarstwa Krajowego przyjedzie na konwent wójtów i burmistrz województwa zachodniopomorskiego, aby porozmawiać o następnym naborze do “Polskiego Ładu”.

Ponad 50 milionów złotych dla Szczecina

Paweł Szefernaker przyznał, że w województwie zachodniopomorskim są gminy, które nie otrzymały wsparcia. - Na pewno będziemy z nimi pracować, aby w następnym etapie złożyły jak najlepsze wnioski - zapewnił.

Przypomnijmy, że samorządy w województwie zachodniopomorskim otrzymają 1,041 mld zł dofinansowania na realizację 178 inwestycji. W tej puli znalazło się jedno zadanie planowane przez Szczecin – kontynuacja przebudowy ul. Szafera, czyli budowa nowego odcinka ulicy z torowiskiem od skrzyżowania z ul. Romera do ul. Sosabowskiego. Dofinansowanie wyniesie 56,5 mln zł i będzie dotyczyć tylko części drogowej.

“To ważna droga w kontekście Zachodniego Obejścia Szczecina” - podkreśla prezydent Szczecina Piotr Krzystek. “Nie wyobrażam sobie też, aby przy okazji nie kontynuować budowy torowiska w kierunku pętli na Krzekowie. Tę część miasto sfinansuje samo” - dodał.