Pracownicy szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji pomogli ugasić samochód, który we wtorek rano palił się na jednej ze stacji benzynowych w Szczecinie.

 

Odwagą i opanowaniem wykazali się pracownicy z I Rejonu Sieci Kanalizacyjnej. Przystąpili do akcji zanim na miejsce przyjechała straż pożarna.

Do całego zdarzenia doszło we wtorek (27 października) około godz. 09:00 na stacji benzynowej przy ulicy 1 Maja. Podczas tankowania zapalił się tu osobowy mercedes combi. Jak informuje Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK, próbę ugaszania pojazdu podjęli najpierw pracownicy stacji, dopiero potem do akcji wkroczyli pracownicy ZWiK.

– Tak się składa, że stacja benzynowa znajduje się kilkadziesiąt metrów od placówki ZWiK i akurat w jej pobliżu przejeżdżał samochód do ciśnieniowego czyszczenia sieci kanalizacyjnej z beczką czystej wody i jego trzyosobowa załoga. Nasi pracownicy bez wahania przystąpili do gaszenia pojazdu. Poradzili sobie z tym jak prawdziwi profesjonaliści. Akcja gaśnicza przebiegła bardzo sprawnie i po 3–4 minutach mercedes został ugaszony – relacjonuje rzecznik.

Najprawdopodobniej doszło do zapłonu w komorze silnika. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.