Żaglowce już przypłynęły, karuzele się kręcą, a po godz. 16:00 ruszy strefa zabaw dla dzieci. Nie zabraknie też koncertów. W piątek na scenie przy Wałach Chrobrego usłyszymy Lanberry, Natalię Szroeder i Lady Pank. Co jeszcze będzie się działo dziś na Wałach Chrobrego i Łasztowni?

Piątek (8 czerwca) to pierwszy dzień tegorocznych Dni Morza w Szczecinie. Impreza potrwa do niedzieli, a w jej programie znajdziemy sporo atrakcji. Oczywiście wśród nich nie zabraknie zwiedzania żaglowców. W piątek pokłady jednostek będą otwarte dla mieszkańców i turystów od 15:00 do 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Poza tym już od wczesnego popołudnia można szaleć w wesołych miasteczkach i robić zakupy na jarmarkach. Na Łasztowni w pobliżu kładki na Wyspę Grodzką rozpoczął się także festiwal food trucków. Bierze w nim udział prawie 30 mobilnych restauracji z całej Polski. W menu m.in.: francuskie naleśniki, burgery, węgierskie ciastka kominowe, pastrami, pierożki dim sum, hiszpańskie churros, azjatyckie bułeczki bao, kanapki z szarpaną wieprzowiną, kanapki kolumbijskie, zapiekanki, amerykańskie steki. W piątek food trucki zapraszają do godz. 01:30. Ich szczegółowa lista tutaj

Strefa sportowych atrakcji

Warto też zajrzeć na samą Wyspę Grodzką, gdzie do godz. 19:00 działa dziś strefa sportowa. Można tu pograć m.in. w roundnet – nową grę przypominającą siatkówkę, frisbee, crossminton łączący ze sobą elementy tenisa ziemnego, badmintona i squasha, piłkarzyki.

Strefa zabaw dla dzieci

O godz. 16:00 rozpoczną się zabawy i animacje w strefie dziecięcej, która po raz pierwszy zlokalizowana jest na Łasztowni w pobliżu szczecińskich dźwigozaurów. Oto co zaplanowano tutaj w piątek:

16.00-16.35 Meluzyna i Adaś Niezgódka z Akademii Pana Kleksa - interaktywny program

16.40-17.40 Występy dzieci i młodzieży ze szczecińskich placówek oświatowych

17.45-18.15 Akademia tańca B-Boy 18.20-18.30 Szczecin Przyjazny Rodzinie - konkursy dla publiczności

18.35-19.00 Wielka Akademia Baniek Mydlanych - interaktywny blok zabaw

19.05-19.30 Akademia tańca B-Boy

19.35-20.00 Morskie zagadki i morskie i balonowe stwory - interaktywny blok zabaw

Strefa fitness

Od godz. 16:00 na Łasztowni można też odwiedzać strefę GymPrzemiany, w której eksperci pokażą jak zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, by być fit. Odwiedzający będą mogli skorzystać z darmowych porad, konsultacji i treningów oraz wziąć udział w zajęciach fitnessu i spinningu.

17:00 Rozpoczęcie

17:20-18:15 Tabata, którą poprowadzą Monika i Adam Bączyk! Będzie to trening z obciążeniem tylko własnego ciała, między innymi: pajacyki, brzuszki, podskoki, przysiady itp.

18:15-19:00 Spinning

19:00-20:00 TRENER RADZI – Dieta pudełkowa od podszewki (zalety i wady), gotowanie na żywo i degustacja; wykład na ten temat poprowadzi specjalista od odchudzania trener Krzysztof Kryj (w przerwach zespół AkroBike)

Festiwal Rzeźb Piaskowych

Do późnego wieczoru na Łasztowni można też oglądać wielkie rzeźby z piasku, które powstały w Szczecinie w ramach Festiwalu Rzeźb Piaskowych. Dodatkowo w godz. 16:00-19:00 odbędą się warsztaty, podczas których dzieci – pod okiem profesjonalnego rzeźbiarza – będą mogły wyczarować własny, piaskowy świat.

Koncerty

Piątkowy wieczór na Wałach Chrobrego wypełnią koncerty polskich gwiazd muzyki rozrywkowej. O godzinie 19:00 wystąpi Lanberry, po której o godzinie 20:30 zaśpiewa Natalia Szroeder. Na finał zaplanowano koncert legendy polskiego rocka – zespołu Lady Pank. Grupa pojawi się na scenie przy ul. Jana z Kolna o 22:05.

Tego wieczoru nie zabraknie też koncertów szantowo-folkowych. Od godziny 18:30 na scenie pływającej zagrają zespoły Stary Szmugler, Beltaine, Dair i Sklep z Ptasimi Piórami.

Festiwal samby

O godz. 19:00 na Łasztowni na skwerze na Nabrzeżu Starówka rozpocznie się także druga edycja Samba Port Festival. W programie:

19:00 pokaz Capoeira – występ Mestres z zespołem le Galo Cantou i grupą warsztatową

20:00 koncert Matthiasa Haffnera solo oraz grupy warztatowej pandeiro

20:30 warsztat taneczny ze sceny: samba – Adriana Goulart-Kosmacka z zespołem Samba Brasil Show

21:30 koncert zespołu Ilustra Samba – gwiazdy Samba Port Festivalu