Wmurowano kamień erekcyjny pod budowę parku handlowo-biurowo-usługowego przy ul. Zielonogórskiej 31 (w pobliżu skrzyżowania z ul. 26 Kwietnia). Jeszcze w tym roku w pierwszym budynku zacznie działać dyskont sieci Action. W drugim zaplanowano przestrzeń biurową (na dwóch piętrach) i handlowo-usługową (parter).

 

To inwestycja spółki Ster 31, należącej do grupy Caveral. Budynek handlowy dla dyskontu Action będzie miał ok. 920 m2. Obok stanie trzykondygnacyjny budynek biurowy z parterem przeznaczonym pod handel i usługi. Na dachach zaprojektowano panele fotowoltaiczne. Parking (76 miejsc postojowych) będzie połączony z sąsiednim parkingiem sklepu Netto. Zaplanowano na nim cztery stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Trzeci taki dyskont w Szczecinie

– Inwestycja w formie parku handlowo-biurowo-usługowego jest zgodna z nowymi trendami wymuszonymi przez COVID. Powierzchnie handlowe są dostępne bezpośrednio z parkingu bez części wspólnych. Projektowany system klimatyzacji i wentylacji w budynku spełnia rygorystyczne normy nawet dla szpitali – podkreśla Sławomir Winiarski prezes zarządu spółki Ster 31.

W IV kwartale 2021 r. planowane jest otwarcie dyskontu Action. To wywodząca się z Holandii sieć sklepów, oferująca produkty w kilkunastu kategoriach, od narzędzi do majsterkowania po multimedia, higienę osobistą i zabawki. W Szczecinie działają już sklepy tej marki przy ul. Struga i ul. Milczańskiej.

Znani już pierwsi lokatorzy części biurowej

Budynek biurowo-handlowo-usługowy będzie gotowy pod koniec I kwartału 2022 r. W tej części miasta ma być to jedyna dostępna powierzchnia biurowa o tak wysokiej klasie. Wiadomo już, że przeniosą tam swoje siedziby spółki związane z inwestorem, należące do zajmującej się spedycją grupy Caveral. Znany jest też pierwszy zewnętrzny najemca przestrzeni biurowej - spółka PTB Nickel, która jest jednocześnie generalnym wykonawcą prac budowlanych. Wywodząca się z Poznania firma planuje mocniej zaangażować się w inwestycje w Szczecinie.

– Szczecin to ważny rynek, na którym planujemy zintensyfikować swoje działania. Chcemy tutaj się rozwijać jako lokalny podmiot. Dlatego tworzymy szczeciński oddział spółki, którego siedziba będzie mieścić się w nowym budynku biurowym przy ul. Zielonogórskiej – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

Pandemia nie zagrozi inwestycji

Budowa parku handlowo-biurowo-usługowego ruszyła na przełomie lutego i marca. W sobotę odbyła się uroczystość symbolicznego wmurowania kamienia erekcyjnego. Mimo ograniczeń związanych z pandemią, inwestorzy nie obawiają się problemów z realizacją inwestycji. Zadbać ma o to szczecińska spółka Kreft Engineering, która jest inwestorem zastępczym i pełni rolę inspektora nadzoru.

– Od początku inwestycji pracuje przy niej nasz 4-osobowy zespół. Siedmiomiesięczny termin wykonania jest jak najbardziej do zrealizowania. Widać, ile już udało się zrobić przez pierwsze tygodnie. To dobrze skrojona, uniwersalna, kompaktowa inwestycja – uważa Szymon Kreft, prezes zarządu Kreft Engineering.

Postęp prac można śledzić na facebookowej stronie inwestycji: https://www.facebook.com/S31-105972521511152.