Dziesięć kolejnych ulic jeszcze w tym roku zyska nową nawierzchnię. Pierwsze prace ruszają już w tym tym tygodniu.

- Wykonawca, firma Strabag, planuje rozpocząć pierwsze działania już w najbliższą środę - informuje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Które ulice do remontu?
W pierwszej kolejności ekipy remontowe pojawią się na ulicach: Kwiatów Polskich (odcinek od ul. Chorzowskiej do ul. Moczarowej), Kluka (od ul. Kwiatów Polskich do ul. Mokrej) oraz Kościelnej (od ul. Nehringa do ul. Nad Odrą). Następnie roboty rozpoczną się na ul. Polickiej (od Szosy Polskiej do Nehringa) i Bogumińskiej (od stacji Orlen do ul. Pokoju).

Remontu doczekają się również ulice Kablowa (od ul. Lubczyńsiej do granic miasta), Witkiewicza i Derdowskiego (odcinek od ul. Grota Roweckiego do ul. Derdowskiego), Niedziałkowskiego (al. Jana Pawła II-Unisławy) i Piotra Skargi (al. Wojska Polskiego-Wawrzyniaka).

Powstanie nowe rondo

Inwestycje zostaną zrealizowane w czterech częściach, ich zakres obejmuje głównie frezowanie nawierzchni, rozbiórkę i wymiane krawężników, roboty brukarskie, ułożenie nowej nawierzchni.

- Wykonawca dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia były jak najmniejsze. Tam, gdzie to możliwe, prace drogowe będą realizowane w godzinach wieczornych i nocnych – podkreśla Wasilewski. - Przypominamy jednak, że ciężki sprzęt, a także odsłonięte po frezowaniu elementy w jezdni mogą powodować utrudnienia. Prosimy kierowców o szczególną uwagę – dodaje.

W ramach prac zmieni się również organizacja ruchu przy ul. Niedziałkowskiego (skrzyżowanie z Wąską), gdzie powstanie niewielkie rondo. Remonty potrwają do końca listopada. Łączna wartość inwestycji to 8,9 mln zł.